Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autobusové nádraží už je v plném provozu

autobusakmpLitoměřice se mohou pochlubit moderním autobusovým nádražím, jehož součástí je kromě nástupišť i parkoviště a sociální zařízení. Dnešního slavnostního otevření se zúčastnili zástupci města v čele se starostou Mgr. Ladislavem Chlupáčem, ředitelka Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Bc. Jana Havlicová, Ing. Jan Kokeš, generální ředitel firmy Chládek a Tintěra, která byla dodavatelem díla, a další lidé spolupracující na realizaci projektu, jehož realizace si vyžádala 60,4 milionů korun. Celkem 50 milionů korun činila dotace z Regionálního operačního programu Severozápad, 10,4 milionu korun uvolnilo město z vlastního rozpočtu.

Stavební práce realizovala firma Chládek a Tintěra, informační systém pro autobusové nádraží dodala společnost Eltodo. Výsledkem jsou nová a zastřešená autobusová stání pro cestující, jimž nechybí ani digitální informační systém, včetně orientačního systému pro nevidomé. Celý prostor má nové povrchy, je vybaven mobiliářem a zajímavě nasvětlen. Součástí jsou i sadové úpravy.
K dispozici je celkem devět šikmých stání pro autobusové přepravce zajišťující základní dopravní obslužnost kraje. Podélná stání slouží městské hromadné dopravě a k výstupu. Prozatím neobsazené nástupiště č. 10 mohou využívat zájezdové autobusy. Komfort cestujících dále zvyšuje nové sociální zařízení, na jehož provoz dohlíží obsluha.

Součástí projektu byla kromě výstavby třech přechodů pro chodce i výstavba parkoviště, které zde citelně chybělo. V zadní části autobusového nádraží, v blízkosti marketu, vzniklo osm desítek parkovacích míst, z nichž čtyři slouží potřebám zdravotně postižených. Další parkovací místa nabízí pruh vedoucí po jedné straně hlavní komunikace. Zde je k dispozici 17 míst, z čehož 9 je určeno pro vozidla taxislužby a zbytek pro rychlý výstup a nástup. Jedno místo sloužící majitelům karet ZTP je vyhrazeno i před budovou Českých drah. Vedení radnice vyšlo vstříc provozovatelům taxislužby, kteří za místa zde neplatí. Stejně tak na dobu pěti let odpustilo provozovatelům autobusů poplatky za vjezd.

Starosta města Ladislav Chlupáč neskrývá radost z výsledku. „O modernizaci autobusového nádraží jsme usilovali několik let. Nyní se cíl, kterým bylo zvýšit komfort cestujících, podařilo naplnit,“ konstatoval starosta.

„Litoměřické autobusové nádraží je jedním z dopravních uzlů regionu. Velmi mě těší, že ROP Severozápad mohl přispět k jeho modernizaci, která určitě přispěje nejen ke zvýšení kvality dopravní infrastruktury Litoměřicka, ale také zvýší cestovní a turistický ruch v regionu,“ uvedla ředitelka Úřadu Regionální rady Jana Havlicová.

Nové autobusové nádraží provozují Technické služby města Litoměřice

 

Generální ředitel firmy Chládek a Tintěra Jan Kokeš, ředitelka Úřadu regionální rady Severozápad a starosta města Ladislav Chlupáč při dnešním slavnostním otevření modernizovaného parkoviště.

paskaautobusvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Součástí projektu byla i stavba nového parkoviště

parkovistevp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu