Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autobus bude od pondělka zajíždět i na litoměřické náměstí

buszastavka2mpOd pondělka, poprvé po mnoha desítkách let, začne na Mírové náměstí v Litoměřicích zajíždět autobus městské hromadné dopravy. Jde o jednu z mnoha změn, kterou přináší nástup nového dopravce, společnosti Autobusy Karlovy Vary, a.s. V pondělí 1. července vyjedou v Litoměřicích do ulic nové autobusy, a to na čtyřech linkách městské autobusové dopravy (místo dosavadních dvou), přičemž využijí pěti nových zastávek.

 

Autobus bude na náměstí zastavovat v místě dosavadního zásobovacího zálivu před Gurmánií, kam přijede z Lidické ulice. Odtud zamíří do ulice České armády, kde zastaví proti obvodnímu oddělení Policie České republiky. Důvodem, proč se město rozhodlo zahrnout náměstí do trasy městské dopravy, byly požadavky samotných obyvatel, které radnice zaznamenávala již v minulosti. Velkou část uživatelů MAD totiž tvoří senioři. Přestože současná nejbližší zastávka od náměstí „u pošty“ byla dosud od centra vzdálena jen několik minut chůze, pro mnohé obyvatele byla i tato vzdálenost velká. „Nová zastávka na náměstí je navíc logickým protipólem individuální automobilové dopravě, a mohla by tedy přispět ke snížení provozu v centru, což je dlouhodobým cílem radnice,“ uvedl Jan Jakub, vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích s tím, že není nutné obávat se zvýšené zátěže pro centrum. Autobus určený pro tuto linku je totiž menší než zbylé vozy a zdaleka nedosahuje váhového limitu 10 tun, což je hodnota určující velikost vozů, které smí na náměstí vjet. 

Další nové zastávky obyvatelé najdou v ulici Štursova (v místě proti stávající jednostranné zastávce), dále v ulici Nerudova (u vyústění šikmé cesty na vozovku od přechodu přes koleje od horního nádraží) a v ulici Masarykova (z boku u finančního úřadu).

Nejdelší ze všech čtyř nových linek je linka A o celkové vzdálenosti 16,5 kilometru. Linka B je dlouhá 9,2 kilometru, C 9,4 kilometru a D měří 8,2 kilometru. Aktuální schéma všech linek včetně jízdních řádů najdete ZDE


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu