Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Nový atletický ovál

Atletický ovál na Základní škole Havlíčkova je po rekonstrukci

Se vší parádou byl minulý pátek „pokřtěný“ nově zrekonstruovaný atletický ovál v areálu Základní školy Havlíčkova. Sportoviště prošlo v uplynulých měsících rozsáhlou rekonstrukcí a v minulém týdnu hostilo sportovně laděný příměstský tábor Kemp vítězů. Tento celorepublikový projekt pod patronátem českých olympioniků je určený všem dětem od prvních tříd do 15 let.

V zázemí školy zažily děti týden plný pohybu, který v pátek zakončily besídkou s několikanásobným mistrem republiky a medailistou z Mistrovství světa 2017 oštěpařem Petrem Frydrychem. Ten také děti celým týdnem spolu s dalšími čtyřmi zkušenými trenéry provázel.

„Jednotlivé tréninky se pokaždé lišily a zaměřovaly se na funkci celého těla – na rozvoj, rychlost, koordinaci a vytrvalost. Po obědové pauze nám zbývala i hodina na výuku angličtiny a odpoledne na děti čekaly různé sportovní hry,“ popsal jeden z trenérů Matěj Rylich s tím, že celým kempem děti provázela i celotáborová hra na téma Gladiátoři.

Samotný závěr kempu se nesl ve znamení symbolického otevření nově opraveného sportoviště. Kromě malých účastníků kempu, jejich rodičů a trenérů, se ho účastnili také místostarosta Litoměřic Karel Krejza a ředitelka Základní školy Havlíčkova Blanka Ježková.

„Projekt na rekonstrukci atletického oválu jsme měli připravený už delší dobu. Až díky dotaci od Národní sportovní agentury jsme na začátku letošního léta mohli s nákladnou opravou začít,“ vysvětlil Karel Krejza.

Dočasným nedostatkem jinak novotou zářícího sportoviště je zelená plocha uprostřed oválu. S ohledem na dlouhotrvající suché období se nově vysetá tráva rovnoměrně neuchytila ani přes pravidelnou zálivku. Trávník tak bude nutné ještě dosít a zajistit mu dostatek vláhy a živin.

Ředitelka Základní školy Havlíčkova Blanka Ježková připomněla, že původní ovál sloužil dlouhých čtyřicet let, tedy od doby, kdy byla škola postavena. První myšlenka na jeho rekonstrukci padla už před 12 lety.

„Vypadá nádherně a osobně z něj mám obrovskou radost. Kromě žáků naší školy může sportoviště využívat například Dům dětí a mládeže Rozmarýn, sportovní kluby a samozřejmě i široká veřejnost,“ připomněla ředitelka Blanka Ježková.

Atletický ovál k běžeckým a vytrvalostním tréninkům využívají mimo jiné i hokejisté z HC Stadion Litoměřice. „Jako zástupce sportu jsem za rekonstrukci velmi rád. Dobře si pamatuji, když jsme tady ještě jako děti před 25 lety trénovaly a musely jsme se tady na antuce pohybovat v prachu, který se na novém umělém povrchu už tvořit nebude,“ kvitoval Jan Fišera, ředitel klubu HC Stadion Litoměřice a litoměřický zastupitel.  

Rekonstrukce atletického oválu zahrnula opravu běžecké dráhy, úpravu travnaté plochy uvnitř oválu i plochy pro skok daleký s rozběhem. Náklady jsou přibližně 7,4 milionu korun, přičemž 5,1 milionu činí dotace z Národní sportovní agentury ČR.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu