Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ARMY TESTEM prošly téměř dvě stovky sportovců

armytest2mpCelkem 191 dětí ze základních a středních škol i zájemců z řad veřejnosti se sešlo včera na prvním litoměřickém ARMY TESTU, aby si otestovali svou fyzičku. Akce se konala pod záštitou člena výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a litoměřického místostarosty Karla Krejzy.

 

Cvičení probíhalo po skupinách, samotný test trval vždy dvě hodiny. Účastníci si vyzkoušeli například výdrž ve shybu, leh-sedy, měření předklonu, běh na 6 nebo 12 minut či dřepy čelem ke zdi. Muži navíc předvedli kliky a shyby. Každý se v závěru dozvěděl, jak uspěl, jaké byly jeho výkony ve srovnání s kritérii pro příslušníky armády a získal vysvědčení a náramek odpovídající jeho výkonu. Ti nejlepší si odnášeli černý náramek, vysloužit si mohli i zelený a šedý. Výkony zúčastněných se značně lišily. V jedné skupině například dosáhly všechny děti černého náramku, naopak v některých týmech nezískal nejvyšší ocenění ani jeden člen. Podle organizátora akce Ludvíka Cimburka však všichni zvládli test výborně. „Cvičilo se v krásném prostředí školy U Stadionu, v nádherném počasí, s průběhem akce jsem spokojen,“ uvedl Ludvík Cimburek.

Jednou z účastnic byla například Bára Holcová ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice, která si z testu odnesla šedý náramek. „Celou akci jsme si všechny užily. Nejtěžší pro mě byl dvanáctiminutový běh, do armády bych se nedostala,“ zhodnotila svůj výkon se smíchem Bára.

ARMY TEST je projekt, jehož cílem je motivovat děti i k dospělé k pohybu a zdravému životnímu stylu a koná se postupně v mnoha městech České republiky. Test vychází z disciplín pro přezkoušení tělesné zdatnosti vojáků a vojákyň Armády České republiky.

Foto: ARMY TESTU se zúčastnily děti litoměřických základních a středních škol, ale i zájemci z řad veřejnosti. Akce proběhla pod záštitou litoměřického místostarosty Karla Krejzy, který si také vyzkoušel náročnost cviků (poslední foto) 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu