Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ARMY TEST: Otestujte zdarma svou fyzičku

armytestmpZajímá Vás, jak jste na tom s vlastními silami? Přijďte si otestovat svou fyzickou zdatnost a zúčastněte se prvního litoměřického ARMY TESTU. Ten proběhne 10. května ve venkovním sportovním areálu Základní školy U Stadionu v Litoměřicích. Akce se koná pod záštitou člena výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a litoměřického místostarosty Karla Krejzy.

 

Dopoledne si své síly otestují žáci šestých ročníků základních škol a studenti středních škol, odpoledne bude prostor pro příznivce pohybu z řad veřejnosti. Přijít může každý bez předchozího ohlášení v čase od 13.30 do 16 hodin. Cvičení proběhne po skupinách se začátkem vždy v půlhodinových rozestupech. Samotný test trvá dvě hodiny, poslední skupina tedy docvičí v 18 hodin. Každý se v závěru dozví, jak uspěl, jaké jsou jeho výkony ve srovnání s kritérii pro příslušníky armády a odnese si vysvědčení a náramek odpovídající jeho výkonu. Kritéria zohledňují pohlaví a věk. Podle toho se příchozí zúčastní různých disciplín. Mezi ty bude patřit výdrž ve shybu, leh-sedy, měření předklonu, běh na 6 nebo 12 minut či dřepy čelem ke zdi. Muži navíc předvedou kliky a shyby. Hodnocení pro děti je nastaveno tak, aby většina dětí test úspěšně zvládla. Požadavky se postupně zvyšují až do 18 let, kdy jsou nároky na fyzickou kondici pro muže i ženy v armádě nejvyšší.

Zatím největší ARMY TEST proběhl v Praze 7. března za velké účasti žáků, zástupců z řad veřejnosti i významných osobností. Jedním z nich byl právě i místostarosta Litoměřic Karel Krejza. Ten nyní vybízí k pohybu i litoměřické obyvatele. „Nebojte se a přijďte. Když jsem to dokázal já, můžete i vy,“ uvedl s úsměvem místostarosta, který litoměřickou akci zaštiťuje.

ARMY TEST je projekt, jehož cílem je motivovat děti i k dospělé k pohybu a zdravému životnímu stylu. „Test vychází z disciplín pro přezkoušení tělesné zdatnosti vojáků a vojákyň Armády České republiky,“ vysvětlil Ludvík Cimburek, organizátor akce. Projekt je sportovní aktivitou, která zábavnou formou ukazuje, že vojáci kromě jiných dovedností musí mít i vysokou fyzickou zdatnost. Na cvičení dohlédnou vojáci. Akce je pro příchozí zdarma.

Foto: Zatím největší ARMYTEST proběhl letos v Praze. Zúčastnil se ho i místostarosta Litoměřic Karel Krejza (foto 3)

Foto zdroj: facebook ARMYTEST


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu