Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Anketa i sociologický průzkum potvrdily závěry diskusního fóra

diskumpJiž ukončená anketa a sociologický průzkum potvrdily závěry veřejného diskusního fóra Desatero problémů Litoměřic, které se v dubnu uskutečnilo v domě kultury. Definováno bylo šest problémů a námětů, které si podle obyvatel města žádají řešení. Rekonstrukci plaveckého bazénu za prioritní pro vedení města překvapivě označili nejen účastníci veřejné diskuse, ale i 46 procent občanů hlasujících v anketě. Pro projekt hlasovaly nadprůměrně ženy, lidé do 20 let a nad 50 let a rezidenti Kocandy a okolních obcí.

Na druhém místě se v anketě umístila revitalizace městské tržnice, pro kterou se vyslovilo 44% hlasujících. Projekt zaujal zejména padesátníky a rezidenty Kocandy a Cihelny. Třetí místo obsadil požadavek na vybudování cyklotrasy mezi Pokraticemi a dolním nádražím se ziskem 38% hlasů, přičemž pro něj hlasovali zejména lidé od 30 do 50 let a obyvatelé Pokratic.

Zatímco požadavek na rekonstrukci plaveckého bazénu je pro vedení města novinkou, dalšími dvěma tématy se již zabývá. Projekt na revitalizaci tržnice po projednání s veřejností již byl dokončen, mimořádná pracovní schůzka zastupitelů na téma nejen rozvoje cyklodopravy ve městě, ale i parkování je naplánována na příští týden.

Přestože se v anketě na 4. místě umístilo zřízení mamografu, na diskusním fóru v domě kultury podporu tento projekt nezískal. Proto zůstal mezi tzv. neověřenými problémy. Naopak podporu jak na diskusním fóru, tak následně i v anketě a sociologickém průzkumu získalo přání na důraznější vymáhání dodržování vyhlášek (s akcentem na pejskaře) městskou policií, výstavba nových startovacích bytů pro mladé a zvýšení počtu odpadkových košů zvláště v okrajových částech města.

Za tzv. kontroverzní témata lze označit instalaci stojanů a zřízení webového portálu s nabídkami studentských brigád, neboť se nesetkala s dostatečným zájmem hlasujících. Patří mezi ně i vybudování skateparku, k čemuž se odmítavě staví obyvatelé nad 50 let, ale i chystané přemístění ZUŠ do budovy bývalého vojenského velitelství.

Hlasování o prioritách města prostřednictvím ankety, které proběhlo mezi 15. dubnem a 15. květnem, se účastnilo 403 hlasujících, z toho bylo 56% žen a 44 % mužů. Největší zastoupení měli rezidenti centra Litoměřic a Pokratic. Mladí lidé od 20 do 40 let byli nejaktivnější, lidé pod 20 a nad 50 let hlasovali naopak nejméně.

Sociologický průzkum pak probíhal ve stejné době na reprezentativním vzorku 500 obyvatel.

Kompletní přehled s výsledky naleznete na webových stránkách Zdravého města Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu