Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Alchymistický festival zahájí Jaroslav Dušek s Pátou dohodou

alchmpJiž ve čtvrtek začíná druhý ročník prožitkového, kulturně vzdělávacího a osvětového ALLfestivalu (Alchymistické Litoměřice), který se koná ve dnech 12.-15. května v domě kultury. ALLfestival opět zahájí Jaroslav Dušek s představením Pátá dohoda. Záštitu nad akcí převzal starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Po úspěšném loňském ročníku se i letos zúčastní více než 90 přednášejících a vystupujících, připraveno bude 60 prodejních stánků a kolem 20 tvořivých dílniček a uměleckých výstav.

Letošní ročník nese motto „Země klíč ke mně“ a bude plný diskusí, přednášek a workshopů, tvořivých dílniček a aktivit pro děti zaměřených především na téma přírody, soběstačnosti, zemědělství a alternativních způsobů života. Návštěvníci se mohou těšit, nejen na tvůrce ekozahrad, ale i na odborníky z oblasti výchovy a vzdělávání, intuitivní a prožitkové pedagogiky, slovanských tradic nebo také na vizionáře a inovátory osobního růstu a duševní hygieny.

Dům kultury vyzdobí umělecká díla našich i zahraničních vystavujících. Za zmínku jistě stojí Francouzka Christelle Guillet, Japonka Kaori Fukushima, Lukáš Gavlovský, David Fiala nebo místní Martina Košařová a Josef Dřevmuž Matějka. „Na festivalu se můžete letos těšit na originální dřevěné objekty, umělecké fotografie, tvorbu z ručního papíru, obrazy malované různými technikami, prožitky živlů a jiné,“ říká Josef Matějka, který umělecké výstavy v rámci ALLfestivalu připravuje.

Nebudou chybět ani hudební a divadelní představení. Uslyšíte například didgeridoo Ondřeje Smeykala, obnovovatelé slovanských tradic Žiarislav a Bytosti a uskuteční se i setkání fujaristů.

Na své si přijdou také příznivci cvičení, meditací nebo poradenství či ezoteriky. Zdravé občerstvení a prodejně-výstavní veletrh budou letos především ve stylu ruční a přírodní tvorby.

Festival je pořádán místními dobrovolníky, kteří přináší do tohoto kraje obohacení a inspiraci z různých oblastí a snaží se vést ke společenské zodpovědnosti a přiblížit se opět ke smysluplnému životu a radosti.

„Projekt ALLfestival je pro nás od počátku srdeční záležitostí. Je názorným návodem, pokud jde o uvědomění si samotného člověka, důležitosti vazeb mezi lidmi a propojení života společnosti s přírodou. Myslím, že v současnosti jde o nepřehlédnutelné otázky, které všechny z nás, i kdyby jen podvědomě, zajímají. Vštěpování odpovědnosti a připomínání povinnosti, kterou máme vůči sobě a našemu okolí, považuji za součást kulturního života společnosti, proto ALLfestival má a bude mít stálé místo v programu MKZ,“ dodává ředitelka Městských kulturních zařízení Věra Kmoníčková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu