Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Aktivní senioři plavou s cílem znovu pokořit kanál La Manche

seniori1mp„Tohle jsem si přála vyzkoušet celý život. Rozhodně jdu do toho,“ sdělila s velkým očekáváním jedna ze seniorek, které přišly do plaveckého bazénu v Litoměřicích nejen pokořit kanál La Manche, ale také zkusit potápění s přístrojem. Druhý únorový den odstartoval program vyzývající seniory k aktivitě.

Pořádá jej spolek LiPen pracující při knihovně K. H. Máchy spolu se Zdravým městem Litoměřice a Městskými sportovními zařízeními.

"Loňský ročník akce zaznamenal velký úspěch. Na plavání chodilo v průměru okolo čtyř až pěti desítek seniorů. Společně se nám podařilo pokořit 35 kilometrový kanál La Manche dokonce 4,6 krát. Senioři si navíc v plaveckém bazénu mohou vyzkoušet i další přidružené aktivity, jako je potápění či aqua-aerobik," připomněla Rita Vlčková, koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice.
A právě doprovodný program zaznamenal při zahájení akce velký úspěch. Klub sportovních potápěčů KRAKEN připravil seniorům neobvyklý zážitek. U potápěčské výstroje se průběžně vystřídala většina z nich.

Kdo úvodní akci promeškal, může se připojit v podstatě kdykoliv. Další společné plavání, které je pro seniory zdarma, se uskuteční 16. a 23. února. Mezitím však může každý nasbírat metry k pokoření La Manche individuálně. Vše se zapisuje do průkazky vystavené plaveckým bazénem. Po ukončení akce budou výsledky zúčastněných sečteny. Výsledek pak ukáže, zda senioři uplavou 1400 bazénů i letos.

(Text a foto Anna Hrochová)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu