Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Aktivit propagujících myšlenku fair tradu přibývá

dunpmMěsto Litoměřice v letošním roce udělilo grant celkem sedmi projektům podporujících myšlenku fair tradu, tedy spravedlivého obchodu. „S cílem zapojit do osvěty i další zájmové skupiny jsme rozšířili spektrum aktivit Fairtradového města Litoměřice o nové nápady. Díky tomu byla realizována řada zajímavých aktivit," upozornila Hana Tobiášová z Oddělení projektů a strategií Městského úřadu v Litoměřicích.

Příspěvek od města získalo Hynkovo hravé divadlo, které představilo divadelní hru Zikmund a Hanzelka jedou do Afriky. Podpořeny byly aktivity obecně prospěšné společnosti ShineBean prezentované na festivalu věnovaném Africe. S žádostí o grant uspěla Masarykova základní škola. Určen byl na nákup fairtradových balíčků a omalovánek vysvětlujících základní principy fair tradu. Při nástupu do školy obdrželi balíček prvňáčci. Občanské sdružení ProLuka připravilo cyklus přednášek. Dvě byly věnovány kávě. Na třetí vystoupil zakladatel hnutí Fairtadová města Bruce Crowther, který byl nadšen, jak lidé zde spravedlivý obchod podporují. Myšlenku fair tradu podpořila knihovna v rámci projektu Město čte a dvěma tvořivými workshopy. Spolek LiPen zase prezentoval fair trade seniorům. Cyklus akcí zakončila v říjnu Základní škola Na Valech akcí Pečou s námi maminky fairtradové svačinky".

"Rádi bychom zachovali letošní rozsah podpory, která dosáhla 24 tisíc korun, i v příštím roce. Zda tomu tak bude, napoví rozpočet města na rok 2015," podotkla Hana Tobiášová.

 

Text pod úvodní foto:
Jednou z nejvýznamnějších fairtradových akcí, která se v Litoměřicích uskutečnila, byl letní festival Dun dun podporující Afriku.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu