Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Adventní a vánoční trhy neproběhnou

Na litoměřickém Mírovém náměstí stojí kompletní výzdoba a stánky připravené na zahájení adventu a vánočních trhů. Vláda ale jejich konání od pátku 26. listopadu zakázala.

Ještě před jejich zahájením Ministerstvo zdravotnictví vydalo nové opatření evidované jako MZDR 14601/2021-28/MIN/KAN, které omezovalo možný průběh adventních i vánočních trhů. Což podmínky pro organizaci už tak velmi komplikovalo. Nově ale konání vánočních trhů úplně zakazuje (MZDR 42328/2021-1/MIN/KAN).

Dění na vánočních trzích měl původně doplnit i bohatý kulturní program. I ten je tedy kompletně zrušený. Co ovšem zůstává, je vánoční strom a výzdoba, která se v průběhu dnešního odpoledne rozsvítí. Zůstává i Ježíškova pošta. Andělskou dopisní schránku bude možné najít u fotokoutku se sněhuláky. Také oblíbená soutěž o nejhezčí vánoční stromeček proběhne. Od 10. prosince začnou Mateřské školy a dětské instituce zdobit vánoční stromečky a veřejnost může svému favoritovi dát hlas až do středy 22. prosince.

„Situace není pro nás, jako organizátory, vůbec jednoduchá. Nejen že jsme se dostali na hranu mezi dva tábory, nyní nám nezbývá nic jiného než akceptovat nařízení a s lítostí veškeré započaté aktivity zastavit,“ uvedla smutně ředitelka MKZ Michaela Mokrá.

„Předvánoční čas je velmi emotivní doba a situace, ve které již dlouho žijeme podněcuje bohužel v lidech více negativního než pozitivního. Trhy měly podpořit ducha Vánoc a prohloubit vánoční atmosféru. Dát lidem možnost se v této hektické době zastavit, zaposlouchat a vytěsnit tak každodenní shon. I nám by se líbilo vše pořádat v tradiční podobě, kdy ještě svět neznal Covid. My jsme tu přeci od toho, abychom směli kulturu pořádat pro všechny a v různých podobách. Když budeme ohleduplní a budeme respektovat nastavená pravidla, tak tím třeba urychlíme návrat k normálnímu životu,“ shrnula na závěr Michaela Mokrá.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu