Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

logo mesta

Adam Vojtěch: Nemocnice bude od 1.4. patřit Krajské zdravotní

Nemocnice Litoměřice, a.s., bude k 1. dubna začleněna do páteřní sítě nemocnic sdružených v Krajské zdravotní, a.s. Prohlásil to v pátek odpoledne předseda představenstva Krajské zdravotní (KZ) Adam Vojtěch. Stalo se tak v litoměřické nemocnici, kde se odpoledne uskutečnilo setkání všech členů představenstva a generálního ředitele KZ s vedoucími pracovníky zdravotnického zařízení, tedy s primáři, vrchními sestrami a vedoucími provozních úseků.

„Cílem bylo vysvětlit případné nejasnosti a zodpovědět dotazy související s dokončením akvizice,“ informoval místopředseda představenstva KZ a litoměřický radní Leoš Vysoudil. Zaměstnanců a pacientů se změna vlastnické struktury nedotkne.

Nemocnici od 1. dubna nadále povede dosavadní předseda představenstva Radek Lončák. Jmenován byl s ohledem na zachování kontinuity a dokončení legislativního procesu dočasně na šest měsíců. Během nich se uskuteční výběrové řízení a zároveň dojde v rámci celé KZ k chystané změně organizační struktury. „A to tak, aby jednotlivé odštěpné závody (nemocnice) pracovaly s určitou mírou samostatnosti a autonomie. Vést by je měl schopný manažer, tedy nikoliv lékař, který zároveň bude i primářem,“ charakterizoval místopředseda představenstva Leoš Vysoudil záměry, které však nejprve musí projednat příslušné orgány společnosti.

Litoměřická nemocnice bude od 1. dubna začleněna do krajem vlastněného ekonomicky silného, nezadluženého subjektu, jehož loňský hospodářský výsledek skončil sedmimilionovým ziskem a který plánuje pro nadcházející období miliardové investice.

Vedení KZ před několika dny avizovalo, že dojde k desetiprocentnímu navýšení mezd zdravotníků. V litoměřické nemocnici se tak stalo již k 1. lednu letošního roku, proto případné další zvyšování by se mělo dotknout spíše zaměstnanců pracujících v nezdravotní části. „Nicméně záležet bude na mzdových tabulkách platných v celé KZ,“ podotkl Leoš Vysoudil. Kromě toho je KZ připravena vyplatit zdravotníkům odměny ve výši 75 tisíc korun deklarovaných vládou. Stane se tak po schválení kompenzační vyhlášky.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu