Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

3. den Městských slavností: Školáci perfektně ztvárnili tři století

masmpÚžasné děti, skvělí pedagogové, týdny příprav a šití kostýmů. Tak lze jednoduše popsat dojmy z vystoupení tří základních škol. Ty se v průběhu dnešního odpoledne představily v rámci třetího dne Městských slavností probíhajících u příležitosti 800. výročí založení města Litoměřice.


Zhruba čtyři desítky dětí ze 6. až 9. třídy Základní školy Ladova vrátily publikum do 13. století, v němž Přemysl Otakar I. udělil Litoměřicím městská práva. Pozadu nezůstaly ani nejmenší děti. Druháci si pod vedením učitelky Petry Jelínkové připravili několik písniček.
Litoměřickou skupinu Funky Dangers netřeba představovat. Hned dvě party dívek různé věkové kategorie předvedly svěží taneční vystoupení, které se i tentokráte velmi líbilo.

Poté již Mírovým náměstím zněla píseň „Jede král“ z českého filmu Noc na Karlštejně. Předznamenala, že do Litoměřic přijíždí český král Karel IV. se svou družinou v podání žáků Soukromé základní školy Lingua Universal. Nechyběl rytířský souboj, tanec dvorních dam nebo vystoupení šaška. Na závěr král daroval Litoměřickým svahy vrchu Radobýl. Tradice vinařství tak byla založena.

Následně již na podiu řinčely zbraně a zněla píseň „Ktož sú boží bojovníci“. To žáci Masarykovy základní školy připomněli zapojení města do husitských válek a neúspěšné obléhání Janem Žižkou. Potlesk sklidila přehlídka dobových zbraní, kostýmů, ale i mučících nástrojů v rukou něžných dívek, které byly charakteristické právě pro 15. století.

Tak jako v den předchozí, které zakončil Band Rosti Pechouška, i závěr pondělního večera patřil muzice. Nejprve dechové hudbě v podání Plechovanky a následně jazzu a swingu v podání bandu Ády Škardy.

Na další školy a účinkující se těšíme zase zítra odpoledne. 

Fotogalerie: Eva Břeňová

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu