Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

25 tisíc návštěvníků a počasí „tak akorát“. Takové bylo letošní vinobraní

vinobrani 2017 mpVinobraní slibovalo tradici a zábavu, a tak se také stalo. Okolo 25 tisíc milovníků vína a hudby po roce opět zaplnilo centrum Litoměřic, aby ochutnalo letošní burčák a potěšilo se kulturním programem. „Vyšlo nám počasí, program šlapal podle plánu, jsme spokojení,“ shrnula ředitelka Městských kulturních zařízení Věra Kmoníčková.

Společně se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem zahájil v pátek v 16 hodin litoměřické vinobraní starosta partnerského města Míšeň Olaf Raschke. Během sobotního dopoledne lehce postrašil jemný deštík, který ale průběh vinařské akce nijak neohrozil. Divadelní program pro děti se pro jistotu přesunul do městského divadla, které se dětskými návštěvníky rychle zaplnilo.  Lehká přeháňka však záhy ustala a nic nebránilo tomu, aby burčák tekl proudem. Kde protékal nejvíce, zaznamenávala tabule u hlavního pódia.

„Nejvíce rozlévaného burčáku jsme zapisovali ke stánku s číslem 33, tedy lednickému vinařství. Z místních vinařů nejvíce návštěvníků obsloužil Pavel Hrabkovský z Velkých Žernosek, který skončil celkově ze všech stánků na třetím místě,“ doplnila Věra Kmoníčková.

Velký dav fanoušků v sobotu přilákala kapela Perutě. Zcela zaplněné náměstí pak úderem 19. hodiny přivítalo zpěváka Janka Ledeckého s kapelou, který kromě nových písniček potěšil posluchače i osvědčenými songy, jako například „Na ptáky jsme krátký“. Následující ohňostroj halil do různorodých barev a ornamentů Kalich, dominantu litoměřického náměstí. Místem odpálení ohňostroje se totiž stal zadní trakt radnice.  Osvědčila se také jazzová scéna, která letos byla poprvé na nádvoří Hradu Litoměřice, návštěvníky se ve večerních hodinách zaplnila i taneční scéna v atriu domu kultury. Příjemnou zónou pro odpočinek se v době mezi vystoupeními stala scéna na Kostelním náměstí s příjemným posezením.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu