Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Loutkový festival

19. ročník Litoměřického loutkového festivalu bude mít bohatý program

Děti v Litoměřicích se jako tradičně v tomto období mohou těšit na pět pohádkových dnů. První březnovou sobotu odstartuje pod hlavičkou Divadla Karla Hynka Máchy již 19. ročník Litoměřického loutkového festivalu. Ten nabídne návštěvníkům kromě bohatého kulturního programu také tvoření ve výtvarných dílničkách a spoustu zábavy.

Pozvání k tak významné události, jako je slavnostní zahájení festivalu, přijala tentokrát společnost Chůdadlo. Divadlo Karla Hynka Máchy tímto zve všechny děti, aby si jejich show nenechaly ujít. Průvod v sobotu 4. března startuje u divadla ve 13.30 hodin a vydá se směrem k Mírovému náměstí. Hned poté se děti mohou přesunout do divadla, kde od 15 hodin naváže Divadlo Evy Hruškové. Připraveny jsou Pověsti české, při kterých se děti zabaví, ale i přiučí. Čekají je příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše, nebo Ctirada a Šárky. A protože název zní "Pověsti české", jedná se o střípky z naší minulosti v podání milé a v Litoměřicích velmi oblíbené paní Hruškové a Zdeňka Rohlíčka.

Neděle bude patřit divadelní společnosti Loudadlo s legendárním příběhem Na kouzelném paloučku. Na jevišti děti pobaví tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se rád předvede v plné parádě. Hosty nedělního představení budou kamarádi Jů a Hele. Divadlo nezapomíná ani na děti, které mají tvořivého ducha. O víkendu budou po každé pohádce následovat výtvarné dílny.

Po nabitém víkendu bude loutkový festival pokračovat představeními až do středy 8. března, a to každý den vždy od 9 hodin. Pohádky jsou určeny dětem z mateřských škol a prvního stupně základních škol, zvána je ale také široká veřejnost. Dorazí všemi oblíbené Sváťovo dividlo, dále z jižních Čech přijede divadelní společnost Koňmo, která povypráví o starém vlkovi a Červené Karkulce. Ve středu festival zakončí Divadlo loutek z Karlových Varů. Podrobný program celého loutkového festivalu mohou diváci najít na www.mkzltm.cz/divadlo.

Autor: Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice
Foto: archiv MKZ


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu