Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kniha Sever

Středisko Sever vydalo novou naučnou knihu o regionu

Regionální učebnice s ekologickou tematikou „Litoměřicko: otevřená učebnice“ byla dnes prvně představena veřejnosti. Slavnostní křest se uskutečnil v rámci 19. ročníku krajské konference KAPRADÍ, která se konala na Základní škole Na Valech v Litoměřicích.

Autorem knihy je ředitel Střediska ekologické výchovy Sever v Litoměřicích Jan Kotěra se svým kolektivem. „Výukové programy pro školy a školky probíhaly v minulosti hlavně v našich učebnách. To se snažíme měnit a vyrážíme víc do přírody. Ve vybraných lokalitách na Litoměřicku nalézáme zajímavá místa a spojujeme je s tématy, která s nimi souvisí. O nich pak učíme přímo na daném místě. Prošli jsme jich mnoho. Na každé máme zpracovanou metodiku s cílem žáky pobavit a naučit. Tyto poznatky nás dovedly až k sepsání regionální učebnice,“ popsal vznik publikace Jan Kotěra. „K dostání je nyní u nás ve středisku v Masarykově ulici. Kontakty najdete na webu www.sever.lt. Během listopadu bychom ji pak chtěli dostat i k volnému prodeji do knihkupectví,“ upřesnil Jan Kotěra.

Konference k ekologické výchově pro Ústecký kraj KAPRADÍ (Konzultace A PRAktické Dílny) proběhla tentokrát převážně na téma Učíme jinak v tradičním formátu dopoledních a odpoledních dílen (školení). Skupiny učitelů vždy absolvovaly tematické programy s lektory. „Letos jsme připravili například besedu „Co se děje v úle“ s Andreou Novotnou z včelí farmy AnnKas v Dubičné. Hlavním přednášejícím na téma „Proč si učitelé a rodiče vybírají inovativní školy a jak se z toho poučit“ pak byl Tomáš Feřtek ze společnosti EDUin. Líčil, jak školy reagují na měnící se dobu a společnost, a na to, zda je žádoucí některé změny dělat, nebo zda je tlak od rodičů na učitele legitimní,“ vysvětlil Jan Kotěra, ředitel Střediska ekologické výchovy Sever, které konferenci KAPRADÍ pořádalo.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu