Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Revitalizace školních objektů bude pokračovat

skolka1mpSystematické zateplování a revitalizace školních objektů nacházejících se v majetku města Litoměřice bude pokračovat i v letošním roce. Město připravuje projekt pro Masarykovu základní školu, Mateřskou školu ve Vančurově ulici a Dům dětí a mládeže Rozmarýn.

Mateřskou školu ve Vančurově ulici čeká výměna oken a částečné zateplení objektu. Modernizace zahrady již byla zahájena v loňském roce a letos bude s ohledem na potřeby dětí a přání rodičů pokračovat. „V případě Rozmarýnu, který sídlí v panelovém objektu, půjde o výměnu oken, celkové zateplení budovy, instalaci vzduchotechniky a novou fasádu, kdy cílem je vybudovat téměř pasivní stavbu s nízkými nároky na budoucí spotřebu energií,“ informovala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Zcela jiného typu je budova Masarykovy základní školy, v jejímž případě město plánuje výměnu oken, částečné zateplení a rekonstrukci půdních prostor vedoucí k vybudování odborných učeben.

„Zhruba v polovině roku požádáme o dotaci. Pokud uspějeme, k realizaci dojde pravděpodobně v příštím roce tak, abychom opět mohli využít období letních prázdnin,“ informoval místostarosta Václav Červín.

Poslední školkou, jejíž kompletní revitalizace byla v loňském roce dokončena, je Mateřská škola Kamarád ve Stránského ulici (viz úvodní foto). Výsledky jsou pozitivní. „Výrazně ve třídách pokleslo množství prachu. Což je důležité v období inverze, kdy filtry nové vzduchotechniky zachytí prachové částice. Dále je evidentní, že dosáhneme významných energetických úspor. Téměř netopíme, a přesto je ve třídách teplo,“ prezentovala zkušenosti s několikaměsíčním provozem revitalizovaného objektu vedoucí školky Inka Kontrová.

 

Místostarosta Václav Červín, vedoucí odboru školství Andrea Křížová a ředitelka mateřských škol Monika Mejtová při návštěvě školky, která prošla rekonstrukcí.

cervin3vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zahrady všech litoměřických mateřských škol letos zpestří hmyzí domky (viz foto dole) a kontejnery. Zatímco domky dětem poskytnou řadu užitečných informací o životě hmyzu, v kontejnerech budou děti pod vedením učitelek pěstovat zeleninu a ovoce. „Jde o novou formu vzdělávání naší nejmladší generace, aby si například děti nemyslely, že mrkev roste na stromě,“ s nadsázkou vysvětluje vedoucí odboru Křížová.

hmyz


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu