Po třiceti letech v čele soukromé vysoké a střední odborné školy Ekonom opustil Miroslav Pokorný ředitelské křeslo. Pomyslné žezlo předal 1. září v hradu v průběhu slavnostního večera pro bývalé i současné studenty, pedagogy a podporovatele školy své dosavadní zástupkyni Jitce Novákové.
Pod jeho vedením se Ekonom zařadil mezi nejúspěšnější střední školy v kraji. Přestál řadu turbulentních změn provázejících rychlé střídání ministrů školství. Přesto svou pozici v kraji držel pevně. Nepochybně i díky vizionářství zakladatele a ředitele Miroslava Pokorného, kterému za jeho přínos městu a celému regionu poděkoval na radnici starosta Radek Löwy.
A skutečně bylo za co. Z původně „pouhé“ jazykové školy totiž dokázal společně se svou manželkou Dájou vybudovat nejprve školu střední, kterou ale posléze postupnými kroky rozšiřoval. Díky tomu dnes mluvíme o Ekonomu jako o škole střední, vyšší odborné, jazykové s právem státní jazykové zkoušky, organizující pro seniory Univerzitu třetího věku a poskytující řadu různých vzdělávacích kurzů a školení. A v neposlední řadě je konzultačním střediskem České zemědělské univerzity, díky čemuž se do Litoměřic dostalo i vysoké školství.
„Ekonom pod vaším vedením vždy udával směr. V řadě oblastí jste byli pilotní školou dodržující vysoké nadstandardy. Byli jste vždy o krok vpřed a zřejmě i první, kdo rozdali žákům výpočetní techniku,“ ocenil starosta Löwy bývalého tělocvikáře, který ve 29 letech školu založil a v 60 letech ji nyní opouští s pocitem, že si splnil profesní sen. „Nadále však na školu budu působit, protože mi na ní pochopitelně záleží, a to jako předseda správní rady,“ ujišťuje Miroslav Pokorný s tím, že Ekonom hodlá pokračovat v zavádění nových trendů a inovací. Což ostatně i díky dynamického rozvoji IT oboru (testování pilotování dronů, e-občance, elektronizaci systému, projektu ECDL apod.) již dokázala.
Autor: Eva Břeňová