Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Parkány sprejeři

Graffiti z parkánů je odstraněno. Na jak dlouho?

Městské historické parkány Josého Rizala jsou zase hezčí. Pracovníci technických služeb zde totiž v posledních dnech odstraňovali ze zdí sprejerské výlevy, které tu na podzim zanechal neznámý vandal.

Technické služby musely s nápravou počkat na suché dny. Odstranit tyto „malby“ totiž není vůbec jednoduché. Aby speciální technologie fungující na principu otryskávání pískem skleněnými kuličkami umožnila správný výsledek, jsou potřeba příznivé klimatické podmínky.

Problémy s graffity jsou ve městě nekonečným příběhem. „Je to pořád dokola. Deset jich za rok odstraníme a dvanáct až patnáct jich přibude. Například sochu rudoarmějce v Jiráskových sadech zbavujeme nápisů pravidelně,“ posteskl si Ivo Elman, ředitel Technických služeb města.

TSM odstraňují nápisy pouze z věcí nacházejících se v majetku města. Jde nejen o zdivo, ale i sochy, schodiště nebo zábradlí. „Tato práce jde pomalu. Snažíme se být velmi opatrní, řekl bych až jemnocitní,“ dodal Ivo Elman. Proškoleni jsou pro tuto činnost tři zaměstnanci. „Jejich denní pracovní náplň je ale jiná. Nyní jsme v období mezi zimní údržbou a sekáním trávy, a tak se graffitům mohli věnovat,“ poukázal na časovou náročnost Ivo Elman.

Vedení města prosí obyvatele, aby byli všímaví. Sprejerství je trestným činem a následné postihy by mohly mít preventivní účinek. „Veškerou trestnou činnost bohužel nelze zachytit na kamerách. Máme jich přes tři desítky a sleduje je jeden pracovník. Pomoc všímavých občanů by tak byla velkým přínosem,“ sdělil Ivan Králik, velitel Městské policie Litoměřice. Volat můžete na telefonní čísla 416 733 044, 416 737 156 nebo na tísňovou linku 156.

Foto Iveta Hejduková

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu