Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Stará radnice

Chcete si prohlédnout novotou zářící starou radnici? Registrujte se

Prohlédnout si vnitřní prostory staré radnice od sklepa až po půdu, tak jak je veřejnost po nedávno dokončené rekonstrukci dosud neměla možnost vidět. Takovou příležitost budou mít zájemci v rámci Dnů evropského dědictví v sobotu 16. září.

Oblastní muzeum v Litoměřicích, které v objektu sídlí, ve spolupráci s městem Litoměřice jako vlastníkem budovy připravilo sérii komentovaných prohlídek ještě nezabydlených interiérů této památkově chráněné budovy. Současně bude k vidění také výstava mapující historii a rekonstrukci staré radnice.

Prohlídky vedené historikem se uskuteční v časech 9, 10, 11, 14 a 15 hodin. S ohledem na omezenou kapacitu, kdy v každou hodinu vyrazí účastníci po třicetičlenných skupinách, je nutná předchozí rezervace. A to prostřednictvím rezervačního formuláře na tomto odkazu (kapacita již byla vyčerpána)

Stavebně náročnou rekonstrukcí s náklady ve výši 53 milionů korun procházela stará radnice od června 2021 do června 2023. Práce zahrnuly nejen obnovu interiérů, ale také revitalizaci vnější fasády a výměnu střechy. Součástí modernizace bylo rovněž vybudování nového bezbariérového přístupu pomocí výtahu, který je umístěn ve dvoře muzea nebo restaurátorské práce v interiéru i exteriéru. Přičemž mezi nejrozsáhlejší patří kompletní restaurování dřevěného táflování stěn a kazetového stropu v bývalé jednací síni městské rady a dále kamenné prvky ve vstupních prostorách prvního patra, na fasádě a loubí budovy. Na řadu nyní přijde obnova expozic a vnitřního vybavení muzea, jehož zřizovatelem je Ústecký kraj.

Otevření nové expozice pro veřejnost je plánováno na rok 2026. Ačkoliv budova staré radnice zůstane z důvodu přípravy nové muzejní expozice i nadále uzavřena pro volně příchozí návštěvníky, nejpozději od nového roku bude možné si prohlídku s doprovodem objednat a starou radnici navštívit i mimo speciální akce.

Dny evropského dědictví se celorepublikově konají od 9. do 17. září. V Litoměřicích se v sobotu 16. září kromě staré radnice zdarma otevřou i další objekty, z nichž některé nejsou veřejnosti běžně přístupné, například Blumentrittova a Rizalova bašta nebo některé sakrální stavby.

Kompletní seznam naleznete na stránkách Dnů evropského dědictví ZDE


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu