Nástroje pro usnadnění přístupu

REDAKČNÍ RADA

radničního zpravodaje

Zápis z jednání redakční rady Radničního zpravodaje dne 16.07.2015

Zápis z jednání redakční rady při Radě města Litoměřice
(redakční rada Radničního zpravodaje města Litoměřice)
konané dne 19. července 2015

Přítomni:

  • Ing. Eva Břeňová
  • Ing. Pavel Grund
  • Tomáš Sarnovský
  • Ing. Venuše Brunclíková
  • Václav Sedlák

Jednání řídil: Ing. Eva Břeňová

Program:

  1. Uspořádání semináře na téma obsahu Radničního zpravodaje
  2. Rozhodnutí o mimořádném dvacetistránkovém vydání Radničního zpravodaje
  3. Obsah srpnového vydání RZ
  4. Diskuse

 

Uspořádání semináře na téma obsahu Radničního zpravodaje 

Tomáš Sarnovský informoval, že nadále trvá nabídka ANO 2011, respektive pana Oldřicha Kužílka, který by za předem dohodnutou částku uspořádal odborný seminář na téma tvorby Radničního zpravodaje a za úplatu připravil i nová pravidla pro jeho vydávání. Eva Břeňová uvedla, že v této souvislosti oslovila docentku Barboru Osvaldovou, vedoucí katedry žurnalistiky Univerzity Karlovy a zároveň předsedkyni etické komise Syndikátu novinářů ČR. Její odpověď byla, že komise zasedá v září. Nicméně docentka podotkla, že už jednou žádala, aby tzv. radniční noviny byly vyjmuty z rozhodování komise, protože jde vždy o tvrzení proti tvrzení. Ukazuje se tedy, že problematice tzv. radničních médií se věnuje hlavně pan Kužílek. Šéfredaktorka však v případě jeho osoby poukázala na fakt, že nejde o osobu nestrannou, neboť zastupuje společnost, která pomáhá MO Litoměřice ANO 2011 s žalobou na Radniční zpravodaj, respektive na Město Litoměřice, které je jeho vydavatelem. Tomáš Sarnovský s tímto argumentem nesouhlasil a vyjádřil názor, že tento fakt nestrannost pana Kužílka nijak nesnižuje. Dále Tomáš Sarnovský poukázal na fakt, že z dřívějšího zápisu jednání RR vzešlo pověření pro Pavla Grunda aby byla otázka semináře nad novými pravidly projednána v RM, ale to se zatím nepodařilo. Místostarosta a člen redakční rady Pavel Grund diskusi zakončil s tím, že tuto záležitost projedná s vedením města, které rozhodne, zda si město u pana Kužílka organizaci semináře a tvorbu nových pravidel objedná, či nikoliv.

Rozhodnutí o mimořádném dvacetistránkovém vydání Radničního zpravodaje

Šéfredaktorka zpravodaje informovala členy redakční rady, že v den uzávěrky RZ měla k dispozici zhruba osm desítek článků připravených k otištění. I v případě, že RR rozhodne o mimořádném 20stránkovém vydání, bude muset přistoupit ke krácení jednotlivých materiálů, neboť nelze všechny s ohledem na místo otisknout v původní nezkrácené podobě. Zároveň předložila nabídku tiskárny Samab, z níž vyplývá, že za tisk a distribuci RZ v mimořádné rozšířené podobě si tiskárna bude účtovat 41 tisíc 457 korun (vč. DPH), což je o 11 tisíc korun více než při tisku a distribuci 16stránkového vydání. Po zvážení všech skutečností RR rozhodla, že tuto nabídku akceptuje. Příští vydání RZ tedy vyjde 4. srpna mimořádně na 20 stranách.

Obsah srpnového vydání RZ

Na stránku určenou zastupitelům dorazily tři příspěvky – od zastupitele Petra Urbánka (ANO 2011), od zastupitele Petra Panaše (Strana zelených) a od zastupitele Karla Krejzy (ODS). Místostarosta Pavel Grund se omluvil za zpoždění s tím, že příspěvek za ČSSD bude mimořádně doručen o den později.

Eva Břeňová dále informovala členy RR o tom, jaké články jsou připraveny k otištění. Václav Sedlák v té souvislosti poukázal na jejich pestrost.

Dva autorské příspěvky doručil na jednání RR i Tomáš Sarnovský“ „Lovochemie podpořila technické vzdělávání částkou 40 tisíc korun“ a „Sdružení přátel historie společně s ANO nad Husovým odkazem“. Tři členové RR (V. Sedlák, V. Brunclíková a E. Břeňová) však požádali kolegu Sarnovského o vypuštění vět, v nichž je jmenována MO ANO 2011 s poukazem na to, že Radniční zpravodaj není politické médium. Jinak dle jejich názor nic nebrání otištění. Pan Sarnovský reagoval slovy, že je upraví, ačkoliv s požadavkem nesouhlasí. Uvedl, že i příspěvky politických stran a hnutí by se měly v RZ objevovat, a to mimo stránku věnovanou komentářům zastupitelů.

Diskuze

V závěrečné diskusi Tomáš Sarnovský navrhl, že na webu města by mohla být založena nová rubrika „Co se do zpravodaje nevešlo“, v níž by byly příspěvky v původní nezkrácené podobě, doplněné fotografiemi. Tento nápad bude předmětem další diskuse.

Termín příštího jednání: úterý 25. srpna ve 13 hodin

Zapsal(a): Ing. Eva Břeňová
Se zápisem souhlasí: Tomáš Sarnovský, Ing. Venuše Brunclíková, Václav Sedlák

(Ing. Pavel Grund – dovolená)

Přílohy:

 Zápis ke stažení (.pdf)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu