DOKUMENTY

vydané městským úřadem

Novela zákona o cestovních dokladech, občanských průkazech a evidenci obyvatel

S účinností od 1. 1. 2016 vstoupí v platnost novela výše uvedených zákonů, která významně změní některé úkony občanů v uvedených agendách.

Na úseku cestovních dokladů se jedná především o možnost požádat o vydání cestovního dokladu na kterémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností, stejně, jako tomu je u občanských průkazů, tato služba bude zpoplatněna částkou 100,- Kč, pokud občan bude chtít hotový doklad vyzvednout na jiném úřadě, než tam, kde žádost o vyhotovení podával. Současně dochází ke zrušení vydávání cestovních pasů bez biometrických údajů, trv. zelené pasy, s dobou platnosti na 6 měsíců. Občan bude moci požádat o vyhotovení cestovního dokladu s biometrickými údaji a dobou platnosti 10 let ve zkrácené době 6 pracovních dnů, poplatek v tomto případě bude navýšen, u osob do 15- let na 2000,- Kč, u osob nad 15 let bude poplatek činit 4000,- Kč.

Na úseku občanských průkazů bude změna v době platnosti občanského průkazu pro občany starší 70 let. Tento občanský průkaz bude mít dobu platnosti na 35 let, pokud nedojde ke změnám údajů uvedeným v dokladu. Nově bude zpoplatněno převzetí občanského průkazu na jiném úřadě, než kde si občan požádal o jeho vyhotovení, a to částkou 100,- Kč.

Nově je zákonem upraveno ukládání zásilek pro občany, kteří mají trvalý pobyt na ohlašovně obecního úřadu. Tuto agendu jsme pro občany dosud vykonávali na základě vlastního uvážení, jako službu obyvatelstvu. Nyní je již zakotvena v novele zákona, kdy obce budou ukládat oznámení o uložení zásilky a výzvy s poučením a po uplynutí lhůty 10 dnů budou splněny podmínky fikce doručení.

Další změnou v zákoně prošla žádost o zprostředkování kontaktu s osobami, která se naším prostřednictvím zasílá Ministerstvu vnitra.

Podrobnější informace najdete v přiložených letácích.

Letáky:

Máte evidovánu adresu trvalého pobytu na adrese sídla ohlašovny? (.pdf)

Žádáte o zprostředkování kontaktu? (.pdf)

Občanské průkazy (.pdf)

Cestovní doklady (.pdf)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu