15.11.2019 18:44 Městský úřad v Litoměřicích uspořádal další Snídani s podnikateli. Tentokrát se konala v prostorách sdílené kanceláře LitoHub a řešil se v rámci ní například nový grafický manuál města a také to, jak by měla v ideálním případě vypadat venkovní reklama podnikatelů.

Občané diskutovali o budoucnosti dopravy

15.11.2019 17:44 Příležitost podílet se na tvorbě dlouhodobé vize dopravy ve městě měli včera obyvatelé Litoměřic. V Modrém salonku Kulturního a konferenčního centra se v podvečerních hodinách uskutečnilo setkání s veřejností, na kterém byly představeny finální výstupy k tvorbě Plánu udržitelné mobility.

Na výstavišti proběhla konference o zeleni ve městech a obcích

15.11.2019 17:43 Zahrada Čech v Litoměřicích hostila dvoudenní konferenci na téma „Zeleň v obcích a městech Ústeckého kraje.“ Svaz zakládání a údržby zeleně návštěvníkům prostřednictvím odborných přednášek radil například jaké jsou vhodné typy výsadby zeleně do veřejných prostor a mluvilo se také o zelených střechách a dalším netradičním využití zeleně.

Na výstavě v Litoměřicích se prezentovalo 25 škol

15.11.2019 17:42 Jubilejní dvacátý ročník má za sebou výstava Škola, kterou v prostorách Kulturního a konferenčního centra v Litoměřicích pořádají městská kulturní zařízení. Letos se žákům devátých tříd prezentovalo 25 středních odborných škol a učilišť.

Referendum úspěšně rozhodlo o budoucnosti nemocnice, ale bude se zřejmě opakovat

15.11.2019 10:12 Litoměřická veřejnost v referendu konaném minulý pátek potvrdila, že nechce, aby nemocnici vlastnil a provozoval soukromý subjekt. Litoměřice se tak staly prvním městem v České republice, kde bylo referendum úspěšné, ačkoliv se nekonalo v souběhu s jinými volbami. Do hlasovacích místností dorazilo 52,31 procent oprávněných voličů.

Aukce v hradu Diakonii přinesla přes milion korun

09.11.2019 22:55 Celkem pětačtyřicet předmětů se ve čtvrtek 7. listopadu dražilo ve prospěch Diakonie. Pětadvacátý ročník Společenského večera s aukcí zájemcům v litoměřickém hradu nabídl například sádrovou skicu Václava Havla z dílny Alžběty Kumstátové, malbu na hedvábí akademické malířky Zdenky Krejčové, nebo vyřezávaný betlém Svatopluka Pelcla.

2. Absolventský ples ke 100. výročí gymnázia

09.11.2019 22:54 2. Absolventský ples speciálně věnovaný 100. výročí od svého založení uspořádalo v sobotu 2. listopadu Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Velkolepá slavnostní událost probíhala ve všech prostorách Kulturního a konferenčního centra a zúčastnili se jí absolventi gymnázia z různých období minulých desetiletí.

O budoucnosti nemocnice lidé rozhodnou v referendu v pátek

06.11.2019 18:38 Dva dny zbývají do historicky prvního litoměřického referenda, ve kterém obyvatelé rozhodnou o budoucnosti nemocnice. Uskuteční se 8. listopadu od 10 do 20 hodin. Lidé by v něm měli dát odpověď ano, či ne na následující otázku: „Chcete, aby orgány města Litoměřice bezodkladně zastavily jakoukoliv formu převodu vlastnictví či provozování nemocnice v Litoměřicích na jakýkoliv subjekt, který není ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce a zachovaly nemovitosti nemocnice i provozní majetek akciové společnosti Nemocnice Litoměřice ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce?“

Ekonomický přínos návštěvníků Zahrady Čech je nesporný

01.11.2019 08:44 Jaký je ekonomický přínos pro Ústecký kraj od návštěvníků akcí pořádaných Zahradou Čech v Litoměřicích, zkoumala v posledních měsících stejnojmenná společnost, která proslulé výstaviště spravuje. Přesněji řečeno Zahrada Čech si najala marketingové odborníky, kteří pro ni takový průzkum zpracovali.

Gastro food fest 2019 na Zahradě Čech

23.10.2019 20:38 Zahrada Čech v Litoměřicích se na dva dny stala rájem pro chuťové buňky i těch největších gurmánů. Minulý víkend se tady totiž konal Gastro food fest – festival dobrého jídla a pití, jediný svého druhu na severu Čech. Návštěvníci mohli ochutnat například krokodýlí maso, hmyzí speciality, kambodžské, srílanské i thajské speciality či pokrmy rumunské a americké kuchyně. Na své si ale přišli také milovníci poctivé české klasiky. Bohatou nabídku doplnila piva z rodinných minipivovarů a kvalitní zahraniční vína.

Knihovna Karla Hynka Máchy byla slavnostně otevřena

23.10.2019 20:37 Čas strávený v litoměřické Knihovně Karla Hynka Máchy bude ještě příjemnější. Instalace systému řízeného větrání, která byla realizována v průběhu letních měsíců, zajistí přívod čerstvého vzduchu a přinese zlepšení teplotního komfortu v budově. Knihovna byla z důvodu rekonstrukce uzavřena až do 6. října.

Starosta města zve na referendum o budoucnosti nemocnice

23.10.2019 19:17 „Chcete, aby orgány města Litoměřice bezodkladně zastavily jakoukoliv formu převodu vlastnictví či provozování nemocnice v Litoměřicích na jakýkoliv subjekt, který není ve výhradním Vlastnictví státu, kraje či obce a zachovaly nemovitosti nemocnice i provozní majetek společnosti Nemocnice Litoměřice, a.s., ve výhradním vlastnictví státu, kraje či obce?“ ¨ Na otázku odpovídejte v referendu 8. 11. jednoznačně „ano“, nebo „ne“ vyznačením křížku v rámečku u zvolené odpovědi. Hlasování probíhá v hlasovacích okrscích, které se shodují s volebními okrsky. Hlasovat v místním referendu může každá osoba, která má právo volit do zastupitelstva obce.

Dobrovolníci z oslav města byli oceněni

19.10.2019 15:44 Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč v obřadní síni radnice poděkoval dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravách oslav osmi set let města. Oslavy vyvrcholily v září a trvaly celý jeden týden. Na Mírovém náměstí za tímto účelem vyrostlo pódium, na kterém se každý den něco dělo. S programem se představily všechny litoměřické školy. Zlatým hřebem celého týdne se stalo dvoudenní vinobraní, které do města přilákalo tisíce návštěvníků.

Dny zdraví a měření zdravotních ukazatelů

19.10.2019 11:41 V rámci Dnů zdraví proběhlo na Krajské hygienické stanici v Litoměřicích měření zdravotních ukazatelů. Již tradičně si zde příchozí mohli nechat zcela zdarma vyšetřit krevní tlak a hladinu cukru a cholesterolu v krvi.

NAHORU