Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

17.07.2018 18:36 Velkolepé, až dojemné uvítání čekalo u kina Máj na dívky z Puellae Cantantes - dívčí pěvecký sbor z Litoměřic, který se domů vrátil ze Světové olympiády pěveckých sborů v Jihoafrické republice, odkud dívky přivezly dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Velký letní koncert oslaví 100 let ČSR

17.07.2018 18:34 Do Litoměřic se po roce opět vrací Velký letní koncert. Zatímco loni probíhal v letním kině a jeho tématem byla především populární filmová a muzikálová hudba, letos si ho užijeme přímo na Mírovém náměstí a jeho prostřednictvím Litoměřice oslaví 100 let od vzniku samostatného Československa. Koncert proběhne už tuto sobotu 21. července, začíná ve 20 hodin.

Krytý plavecký bazén prochází opravami

17.07.2018 18:33 Krytý plavecký bazén je dočasně uzavřen. Od počátku července zde probíhá každoroční odstávka zaměřená na údržbu bazénu a jeho zázemí. Potrvá do 3. srpna. Během ní dojde kromě pravidelné údržby a čištění prostor a technologie úpravy vody i k výměně přívodního potrubí malého bazénu, k rekonstrukci výdejny klíčů a k výměně vstupních dveří, stejně jako dveří v šatnách a stropu v parních kabinách.

Tábor pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin

14.07.2018 18:20 Zcela ojedinělý projekt pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin zrealizovalo poprvé město Litoměřice. Připravilo týdenní prázdninový pobyt plný zážitků pro školáky, jejichž rodiče si letní tábor nemohli finančně dovolit. Celkem 15 dětí ve věku od 6 do 11 let tak tráví tento týden ve Starém Týně, kde se o ně starají pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí městského úřadu.

Městská policie omezuje používání botiček

13.07.2018 13:10 Městská policie v Litoměřicích omezuje od července letošního roku používání „botiček“. Přestupky bude řešit formou výzvy, na základě které se řidič následně dostaví na služebnu v čase, který mu bude vyhovovat.

Rekonstrukce horního vlakového nádraží byla dokončena

12.07.2018 14:48 Slavnostním přestřižením pásky byla v úterý 10. července uvedena do provozu opravená výpravní budova na litoměřickém horním vlakovém nádraží. Objekt prošel zásadní opravou, která navázala na již dokončenou kompletní rekonstrukci kolejiště. Tím byla završena celková modernizace železniční stanice i jejího bezprostředního okolí.

DA České středohoří zve na Okruh církevních památek

30.06.2018 22:08 Od 26. června do 16. září opět v Litoměřicích otevírají své brány turistům vybrané objekty v rámci produktu Okruh církevní památky. Okruh pro letošní rok zahrnuje osm zastávek: katedrálu, věž u katedrály, děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstovaní Panny Marie, Diecézní muzeum, barokní a středověkou expozici galerie a vyhlídkovou věž Kalich.

Školní ovocná slavnost pomůže potřebným

30.06.2018 22:02 Litoměřická Masarykova ZŠ a spolek Easy English uspořádali 21. června na zahradě školy velkou Ovocnou zahradní slavnost benefičního charakteru. Žáci, učitelé, rodiče, prarodiče i všichni další příchozí mohli po celé odpoledne nakupovat zajímavé artefakty a výrobky vytvořené dětmi z Masaryčky, občerstvit celou řadou ovocných dobrot a bavit se u bohatého programu.

Vzdělávací projekt MAP ORP pokračuje

30.06.2018 22:01 Kvalita vzdělání dětí. Právě na ni se zaměřuje projekt MAP ORP II. Navazuje, tak na předchozí projekt MAP ORP Litoměřice. To je místní akční plán, zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15 let.

Rozpustilé letní čtvrtky MKZ začínají

28.06.2018 22:28 Pohádky, písničky, kouzla i bublinová show. Takové budou již tradiční Rozpustilé letní čtvrtky, které Městská kulturní zařízení v Litoměřicích pořádají i letos. Zábavné prázdninové čtvrteční odpoledne začne vždy v 17 hodin sportovními soutěžemi o drobné odměny a tvořením.

V Domově U Trati hráli senioři Shakespeara

28.06.2018 22:27 V duchu Shakespearovských her se neslo zábavné dopoledne v Domově U Trati v Litoměřicích. Konala se zde tradiční Velká zahradní slavnost. Tématem té letošní byl „Shakespeare mezi námi“.

Africký festival Dun Dun

25.06.2018 22:06 Rytmy afrických bubnů rozduněly v pátek 15. června park Václava Havla. K poznávání africké kultury nemusel nikdo cestovat. V Litoměřicích, ve fairtradovém městě, se uskutečnil festival Dun Dun plný hudby, chutí a módy.

Konference GIS na výstavišti Zahrada Čech

25.06.2018 22:06 Na litoměřickém výstavišti proběhla dvoudenní konference GIS, tedy problematiky zaměřené na Geografický Informační Systém, letos konkrétně na outdoor. Po loňském setkání GIS pracovníků Krajských úřadů byla letošní konference rozšířena i pro pracovníky úřadů GIS obcí s rozšířenou působností.

Kino Máj začalo s letní venkovní projekcí

25.06.2018 21:42 Litoměřické kino Máj pokračuje ve zkvalitňování služeb. Po loňském vybudování letní terasy kinokavárny přichází s venkovním promítáním. Návštěvníci si na venkovní terase mohli posedět s kávou nebo sklenkou vína už od loňského srpna.

X. ročník Dne záchranářů Ústeckého kraje

25.06.2018 21:38 Střelecký ostrov v Litoměřicích se stal dějištěm jubilejního X. ročníku Dne záchranářů Ústeckého kraje. A oslava těch, kteří zachraňují každý den nejen lidské životy, se vyvedla náramně. Návštěvníci, kteří do Litoměřic přijeli, se měli na co dívat.

NAHORU