Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Do města míří stále větší počet turistů

17.07.2017 v 20:20 Většina úřadů, institucí a organizací funguje v prázdninovém čase takříkajíc na půl plynu a zaměstnanci si užívají zasloužené dovolené. Najdou se ale i výjimky a jednou z nich je i litoměřické Centrum cestovního ruchu. Turistická sezóna je totiž v plném proudu a do historického města na Labi míří tisíce návštěvníků.
 
Automatický řadič

14.07.2017 v 12:44 Parkoviště v Chomutově s automatickým řadičem krátce natočil místostarosta Karel Krejza, který se se způsobem provozu seznámil společně s dalšími zástupci radnice

 
Krytý bazén prochází rekonstrukcí

13.07.2017 v 15:09 Krytý plavecký bazén bude po celý měsíc červenec z důvodu rekonstrukce uzavřen. Po jejím ukončení dne 5. srpna se můžete těšit na několik novinek ohledně dámských i pánských sprch a šaten. Zkrátka v tomto ohledu nepřijdou ani děti.

 
Radnici zdobí nový znak a nápis

13.07.2017 v 15:08 Necelých sedmdesát centimetrů vysoký bronzový znak města a označení RADNICE tvořené 21 centimetrů vysokými bronzovými písmeny zdobí od dnešního dne na Mírovém náměstí budovu Městského úřadu v Litoměřicích. Autorem díla je akademický sochař Libor Pisklák.

 
Pozvánky na projekci v letním kině

13.07.2017 v 15:07 Léto je v plném proudu a s ním i promítací sezóna v litoměřickém Letním kině. Dvakrát v týdnu si tedy můžete dopřát filmové lahůdky rozličných žánrů v neopakovatelné atmosféře vlahých večerů na Střeleckém ostrově. Před prázdninami prošlo menší rekonstrukcí promítací plátno a jinak je vše nachystáno pro přívaly filmových nadšenců, včetně občerstvení v přilehlé hospůdce.

 
V městské knihovně probíhá rekonstrukce

13.07.2017 v 15:06 Od 12. srpna do 3. září bude litoměřická knihovna K. H. Máchy z technických důvodů uzavřena. Čeká ji totiž částečná rekonstrukce několika oddělení a zároveň zavedení nové technologie půjčování a vracení knih.

 
Akce Save-Skate zachraňuje skatepark

11.07.2017 v 10:52 Litoměřickým skateparkem pod Tyršovým mostem zněl v sobotu odpoledne punk a alternativní hip – hop. Způsobil to třetí ročník benefičního festivalu Save-Skate, jehož výtěžek bude použit na obnovu a údržbu areálu. Litoměřický skatepark přišlo v průběhu dne podpořit přes 500 lidí. Letos se akce konala ve spolupráci s městem Litoměřice.

 
Provozovatel Zahrady Čech se nemění

07.07.2017 v 14:57 Kalendář výstavních akcí na Zahradě Čech zůstane nezměněn. Společnost Zahrada Čech v níž má poloviční podíl město bude provozovat litoměřické výstaviště i nadále. Zastupitelé na svém posledním jednání potvrdili tuto společnost jako vítěze veřejné nabídky na pronájem výstaviště, a to až do roku 2032.

 
Poslední festival Litoměřický kořen

07.07.2017 v 14:56 V letním kině v Litoměřicích na Střeleckém ostrově se na přelomu června a července konal třiadvacátý ročník hudebního festivalu Litoměřický kořen. S trochu posmutnělým podtitulem, že všechno jednou skončí, se rozhodla pořádající agentura Modrý z nebe po téměř čtvrt století uspořádat Kořen naposledy.

 
Koncepce sociální politiky města pro mladé a seniory

05.07.2017 v 03:37 Populace v České republice stárne a věkový průměr se stále zvyšuje. Město Litoměřice v tomto směru není výjimkou a tak snaží hledat cesty jednak ke zkvalitnění péče o seniory a také zamezit odlivu mladých rodin s dětmi či je naopak do Litoměřic přilákat. Vedení města si proto nechalo zpracovat dva dokumenty, koncepci prorodinné politiky do roku 2019 a proseniorské do roku 2020.

 
NAHORU