27.05.2016 19:31 Počínaje letošním rokem mají mnohem složitější pozici žadatelé o řidičské oprávnění pro jízdu na motocyklech. Kromě povinných jízd, znalostí dopravní teorie a technického minima, stejně jako úspěšného vykonání závěrečné zkoušky, musí totiž budoucí motocyklisté prokázat také vysokou úroveň ovládání motocyklu. K těmto účelům zřídil odbor dopravy Městského úřadu Litoměřice tzv. polygon.

Brownfields ve městě Litoměřice

11.04.2017 12:11 prezentace pro investory

Natáčení filmu Dvojníci

23.06.2015 09:45 Litoměřice se opět ocitly v pozornosti filmařů. Po filmu Probudím se včera s Jiřím Mádlem v hlavní roli zde začalo natáčení další české komedie s názvem Dvojníci. Režíruje ji známý režisér Jiří Chlumský, producentem je zase litoměřický rodák Miloslav Šmídmajer. Do kin by měl film přijít v únoru roku 2016. První klapka padla už ve středu 17. června.

LITOMĚŘICE: Den dětí na koupališti

09.06.2016 19:36 Den dětí na koupališti

Den bez úrazu pro mateřské školy

30.05.2016 18:35 Litoměřické dopravní hřiště v Jiráskových sadech se zcela zaplnilo policisty, hasiči a zdravotníky. Po roce se zde totiž opět konal Dětský den bez úrazů pro děti z mateřských škol. Dopoledne s mnoha stanovišti a živými zvířátky proběhlo jako druhá akce v pořadí v rámci kampaně Národní dny bez úrazů.

Duncan opět tančil v hradu

17.10.2017 10:45 Studenti taneční konzervatoře Duncan centre přesně po roce opět roztančili litoměřický hrad. Jediná škola pro současný tanec v Čechách divákům nabídla celkem 12 velmi podařených choreografií, vidění byl tanec v páru i ve skupinách.

Nové autobusové nádraží je v provozu

07.08.2015 16:24 Jedenáct zbrusu nových autobusových stání, z nichž je deset určeno pro meziměstskou a jedno pro městskou hromadnou dopravu, bylo v pondělí uvedeno do provozu. Projekt modernizace litoměřického autobusového nádraží se tak dostává do své poslední fáze.

Litoměřice testují úklidový elektromobil

01.06.2015 22:11 Vozový park Technických služeb města Litoměřice obohatí první elektromobil, který je v rámci České republiky vůbec první svého druhu. Do bezplatného užívání na jeden rok jej předal řediteli TS jednatel firmy Balkancar a zároveň litoměřický zastupitel Jaromír Mareš.

Úspěšné karatisty přijal na radnici starosta (t)

20.01.2017 13:31 Celou řadou medailí z národních pohárů, Mistrovství ČR a dokonce titulem vicemistra České národní ligy karate JKA (tedy japonské asociace karate) se za loňský rok pyšní členové litoměřického oddílu Karatedó Steklý. Nejen za dosažené úspěchy, výbornou reprezentaci oddílu i města, ale i za sportovní aktivity vyvíjené ve prospěch všech generací poděkoval starosta Ladislav Chlupáč hlavnímu instruktorovi klubu Janu Steklému a úspěšným mladým sportovcům, kteří přišli společně s ním. Jan Steklý, který kromě jiného poděkoval starostovi města za podporu, které se sportovcům v Litoměřicích dostává. Karatisté by v brzké době měli od města získat také nové prostory ke svým tréninkům a to v areálu bývalých kasáren. V novém centru bojových umění chce klub Karatedó Steklý v letošním roce zavést pro litoměřickou veřejnost pravidelné tréninky reálné sebeobrany. Více informací o kurzech sebeobrany i výuce karate naleznete na www.karatestekly.cz

Litoměřický kořen 2016

08.07.2016 17:36 V letním kině v Litoměřicích v areálu lesoparku Střeleckého ostrova se ve dnech 1. a 2. července uskutečnil v režii agentury Modrý z nebe dvaadvacátý a možná na nějaký čas poslední ročník hudebního festivalu Litoměřický kořen.

Vojenské cvičení Labe 2015

01.10.2015 11:29 Na břehu Labe se uskutečnil další ročních vojenského ukázkových cvičení Labe 2015. Akci, která se koná každý rok střídavě u nás a v zahraničí, byly přítomny všechny útvary Armády ČR od ženistů, přes dělostřelce, logistické a mechanizované složky až po vzdušné síly a zdravotníky. Na stavbě pontonových mostů přes Labe, což byla hlavní náplň cvičení, se ale podíleli i vojáci ze Slovenska a USA.

Hasiči získali od města nové vybavení

30.01.2018 13:47 Město Litoměřice podpořilo hasiče. HZS Ústeckého kraje - Územní odbor Litoměřice získal z městského rozpočtu příspěvek na nové vybavení. Profesionální i dobrovolné hasiče podporuje město pravidelně.

Čistí se ulice - nezapomeňte přeparkovat!

11.04.2017 02:45 Většina chodníků v Litoměřicích již po zimě prošla prvním úklidem. Od začátku dubna již ve městě probíhá také čištění ulic. Letošní úklid je náročnější, protože na komunikacích leží vyšší množství inertního materiálu. Častější sněhová nadílka a ledovka totiž způsobily, že byly spotřebovány čtyři roky staré zásoby a třikrát dokupována sůl k posypu vozovek. Úklid probíhá vždy po jedné straně ulice tak, aby komunikace zůstala průjezdná. Technické služby města v součinnosti s Městskou policí proto apelují na majitele aut, aby respektovali dopravní značení a umožnili plynulý úklid ulice.

NAHORU