Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Jaké jsou v Litoměřicích podmínky pro cyklisty? Zapojte se do ankety

urednikkolompAž do konce září je možno zapojit se do ankety, jejímž cílem je zmapovat očima občanů podmínky pro cyklisty ve městě Litoměřice. Co je pro Vás důležité pro používání kola ve městě, do zaměstnání nebo pro sport či rekreaci? Která místa jsou problémová? Za jakých okolností byste kolo začali více využívat? To jsou některé z otázek, na které můžete odpovědět v anketě na webu zdravemesto.litomerice.cz do konce září.

Zatímco anketa stále probíhá, prázdninová akce Zdravého města Litoměřice „Úředník na kole“ skončila. Tajemník městského úřadu Milan Čigáš včera vyhlásil nejaktivnější účastníky. Vítězem soutěže, jejímž cílem bylo podpořit cyklistiku a motivovat zaměstnance úřadu k cestě do práce na kole, se stal energetický manažer Michal Černý.

Do akce se zapojilo 17 zaměstnanců (14 žen a 3 muži) městského úřadu tím, že v červenci a v srpnu jak k cestě do práce nebo i v rámci odpoledních, víkendových či dovolenkových aktivit, využili kolo. Celkem najeli 8 700 kilometrů, z toho 3 tisíce při cestě do práce. Ti, kdo na kolo během 62 dnů prázdnin usedli minimálně dvacetkrát, byli zařazeni do losování o zajímavé ceny, kde nechybělo ani zapůjčení elektrokola, permanentky do bazénu nebo sauny apod. Michal Černý kolo o prázdninách použil 33 krát a ujel více než dva tisíce kilometrů. „Cesta do Litoměřic z Děčína mi trvala více než dvě hodiny,“ uvedl vítěz. Druhá skončila Monika Čapková (1420 km) a třetí Marcela Škrancová (1279 km).

„Smyslem bylo udělat něco pro zdraví, podpořit cyklistiku jako zdravou a šetrnou formu pohybu a pomoci najít slabá místa jak ve městě, tak podmínkách pro cyklisty na úřadě,“ vyzdvihla smysl akce koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková.