Počet řidičů řídících pod vlivem alkoholu, ale i drog přibývá

bezp.rada mpPožár haly lovosického podniku Glanzstoff se zhruba 40milionovou škodou byl v loňském roce z hlediska bezpečnosti nejvážnější událostí loňského roku. Konstatovali to členové Bezpečnostní rady města Litoměřice jako obce s rozšířenou působností. Vyšetřování události, při které hořela hala podniku, ještě nebylo ukončeno. Zda šlo o nedbalost, nebo o technickou závadu tedy zůstává nejasné.

Litoměřicko v roce 2019 nezažilo povodeň, ani nemusel být vyhlášen krizový stav. Podle ředitelky litoměřického územního pracoviště Policie ČR Heleny Pšeničkové nedošlo k vraždě, ani nebyla zaznamenána série loupeží, které trápí například střední Čechy. Pozitivní je i to, že drobně poklesla trestná činnost. „Naopak co nás trápí, je rostoucí dopravní nehodovost, přičemž přibývá počet řidičů řídících pod vlivem nejen alkoholu, ale i drog,“ poukázala na neradostný trend Helena Pšeničková.

Bezpečnostní radu, kterou řídí starosta LItoměřic Ladislav Chlupáč a členy jsou hlavně zástupci složek Integrovaného záchranného systému, navštívila jako zvláštní host epidemioložka Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Ladislava Matějíčková. „Nadále platí, že v České republice nebylo zaznamenána nákaza koronavirem. Ve stínu dění souvisejícího s nákazou pocházející z Číny však zůstává informace, že nadále na Litoměřicku trvá stav chřipkové epidemie,“ konstatovala hygienička.

NAHORU