Litoměřice soutěží motivují školáky, aby omezili odpady

Část plakátu k soutěži.Jste tvořiví? Zajímáte se o životní prostředí? Máte nápady, jak omezit vznik a množství odpadu? Přeneste své myšlenky na papír a do videa. Můžete vyhrát výlet pro celou třídu v hodnotě 15 tisíc korun. Žáci a studenti litoměřických základních a středních škol mají možnost se do konce března zúčastnit soutěže na téma Omezování vzniku odpadů. Město tak pokračuje v kampani #dostbyloplastu.

„Odpadu je stále více. Ale kam s ním? Musí vůbec vznikat? Dá se to změnit? Pomozte tento problém řešit,“ vyzývá Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice a místní Agendy 21, jež společně s Odborem životního prostředí Městského úřadu Litoměřice soutěž vyhlašuje.

Kdo může soutěžit? Účastnit se mohou skupiny žáků 2. stupně základních škol a studentů středních škol a středních odborných učilišť. Návrhy, jak přesvědčit Litoměřičany, aby omezili vznik a množství produkovaného odpadu, zpracují jak ve formě sloganu, plakátu, tak i krátkého videa nejpozději do 31. března 2020. Příspěvky soutěžící odevzdají v kanceláři Zdravého města Litoměřice (Pekařská ulice 2, 2. patro). Každý příspěvek musí být označen kontaktními údaji: škola, třída, jméno zástupce třídy, telefon, email.

Bližší informace naleznete na stránkách Zdravého města Litoměřice nebo kontaktujte Irenu Vodičkovou, e-mail: irena.vodickova@litomerice.cz, číslo: 416 916 400.

Přílohy:
Plakát (.pdf)

NAHORU