V Litoměřicích se koná konference na téma zeleně ve městech

Snímek z přednášky konferenceDnes na výstavišti Zahrady Čech začala dvoudenní konference „Zeleň v obcích a městech Ústeckého kraje“. Akce je primárně určena zástupcům měst a obcím Ústeckého kraje. Vítána je i veřejnost.

„Konference je zaměřena na zlepšení funkčního stavu zeleně ve městech a obcích, vytváření nových vodních prvků jako ochranu před suchem a adaptace na změnu klimatu,“ sdělila obchodní, marketingová a provozní ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá.

Zahájení konference se ujal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, za město Litoměřice tajemník městského úřadu Milan Čigáš a za Zahradu Čech Michaela Mokrá. Na programu jsou pro návštěvníky připravena témata jako například vhodné výsadby zeleně pro veřejné prostory, jejich netradiční využití, dále zelené střechy jako součást sídelní zeleně či nové trendy v péči o veřejnou zeleň. Účastníci se také mohou zúčastnit komentovaných prohlídek města a ochutnávky vína.

Dnes v 18 hodin se v Hradě Litoměřice v rámci konference uskuteční slavnostní vyhlášení celorepublikové soutěže PARK ROKU 2019, kterou pořádá Svaz zakládání a údržby zeleně.

Foto: Radka Jakovcová

Přílohy:
Plakát (.pdf)

NAHORU