Dobrá zpráva pro Litoměřice: na náměstí bude nová zubní klinika

Pohled z venku na prostor bývalé lékárny

Na litoměřickém Mírovém náměstí vznikne nová zubní klinika. Radní města včera schválili pronájem prostoru společnosti Vivant Dentes s.r.o. V budovách č. p. 169 a 170 se dříve nacházela lékárna.

„V Litoměřicích je v současnosti nedostatek zubařů, kteří by dlouhodobě zajistili obyvatelům města i okolí stomatologickou péči. Situace by se díky vybudování kliniky měla změnit,“ poznamenal starosta Ladislav Chlupáč, podle něhož radní hlasovali jednomyslně o pronájmu lukrativních prostor právě společnosti Vivant Dentes.  

Dle slov jednatele společnosti Daniela Kábrta budou na klinice pracovat čtyři mladí zubní lékaři s několikaletou praxí, zdravotní sestry a dentální hygienistka. „Počítáme i s víkendovou zubní pohotovostí, aby lidé z Litoměřic nemuseli s akutními potížemi až do Ústí nad Labem. Děkujeme radním za důvěru, úředníkům města za skvělou spolupráci při přípravě usnesení a všem, kteří nám fandí, za podporu,“ sdělil Daniel Kábrt s tím, že potřebné informace o budoucí klinice se občané dozví na jejich webových stránkách. Zahájit provoz se po stavebních úpravách a vybavení prostoru nejmodernějšími zařízeními chystají v květnu až červnu 2020.

NAHORU