Nový dendrofon na Mostné hoře naučí děti poznávat stromy

dendrofonmpNový edukační prvek je k dispozici na hřišti pod Mostnou horou. Včera zde byl slavnostně uveden do provozu dendrofon, který děti naučí poznávat stromy dle tvaru koruny, kůry, plodu, listu, struktury a barvy dřeva, a hlavně podle zvuku. Každé dřevo totiž zní jinak.

 

Na děti, které se včera zprovoznění zúčastnily, čekaly zajímavé informace o přírodě a také drobné soutěže. „Dětem jsme vysvětlili k čemu dendrofon slouží, pohovořili jsme o lese i o tom, co se v něm smí a nesmí. Žáci si odnesli pexesa a omalovánky s lesní tématikou,“ sdělila Miroslava Jirků z Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích.

Prvek byl pořízen z dotace na environmentální mikroprojekt od společnosti Mondi Štětí, stejně jako minulý rok ekologické hry na chodník. Město dále z dotace zakoupilo naučná dřevěná pexesa s lesní tématikou, dřevěná otočná kola, která učí děti poznávat zvířecí stopy a plody a listy stromů, dřevěná puzzle a další drobný naučný materiál. „Využit bude při akcích města a nabídneme ho k zapůjčení vzdělávacím institucím pro příkladnou výuku v hodinách,“ doplnila Miroslava Jirků.

NAHORU