Konference s mezinárodní účastí se věnovala udržitelné mobilitě

konferencemobilitampKonference zabývající se tématem udržitelné mobility se uskutečnila včera v hradu Litoměřice. Setkání určené především zástupcům okolních obcí seznámilo přítomné s postupem při tvorbě Plánu udržitelné městské mobility, na kterém Litoměřice usilovně pracují již třetím rokem, a také jeho dopadem právě  na okolní obce.

 

Během konference představili výsledky práce v oblasti elektromobility zástupci německých Drážďan, se kterými Litoměřice spolupracují v rámci projektu e-FEKTA. "Jsem rád, že můžeme převzít poznatky od zkušenějších," vyjádřil se v úvodu setkání starosta Ladislav Chlupáč, který zároveň připomněl, že i Litoměřice již dosáhly určitého posunu v této oblasti a například vybavily úřad několika elektromobily a elektrokoly.

Za německé partnery vystoupili s prezentací  Margit Haase a Daniel Biallas z Úřadu životního prostředí a komunálních služeb Drážďany.  Ondřej Smíšek z ČVUT prezentoval klíčové informace o výhodách a nevýhodách elektromobilů a poukázal na možný budoucí vývoj různých typů pohonů, kde jako velmi perspektivní vidí rovněž využití vodíkových technologií.  O dopravě v Litoměřicích pak pohovořili Libor Špička a Daniel Szabó, zástupci Centra dopravního výzkumu Brno, kteří pro Litoměřice na základě průzkumů zpracovávají Plán udržitelné městské mobility. Představili mimo jiné návrh změn tras MHD či možnosti využití elektrobusů v Litoměřicích. Daniel Szabó mimo jiné prezentoval návrhové scénáře dlouhodobého rozvoje udržitelné mobility pro Litoměřice. "Chystáme setkání s veřejností, kde budou tyto návrhové scénáře představeny. Uskuteční se 11. listopadu 2019 od 17 hodin, přesné informace budou včas uveřejněny," předeslala Adriana Frková, projektový manažer SMART CITY Litoměřice.

 

 

sn czeu

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU