Páťákům se představily záchranné složky

izsmpŽáci pátých tříd litoměřických základních škol se dnes na výstavišti Zahrady Čech seznámili s činností složek integrovaného záchranného systému. Tradiční akce „IZS – Tvůj ochránce“ se koná každoročně v rámci celostátní kampaně „Národní dny bez úrazu“.

Na patnácti stanovištích se 330 dětí dozvědělo spoustu zajímavých informací. Mohly si prohlédnout vozidla i některé předměty, které policisté, hasiči či zdravotníci ke své práci potřebují. Vyslechly si detaily o jejich práci. Zjistily, jaký je život nevidomých. Velké oblibě se těšila jízda na handbiku (kolu pro tělesně postižené). „Nejvíce se nám líbí stanoviště kriminálky, kde jsme si mohly vyzkoušet jejich pomůcky,“ shodly se Karolína Jonášová, Veronika Vítková a Anna Lange z Havlíčkovy základní školy. Vězeňská služba předvedla ukázku výcviku psů. Přítomné žáky akce nadchla.

Akci pořádalo Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s Policií ČR a dalšími organizacemi. „Jen díky této spolupráci se daří akce takového formátu zajistit. Za to jim patří velké poděkování,“ sdělila koordinátorka Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU