Projekt letošního participativního rozpočtování už slouží dětem

havlickovamp2Vítězný projekt letošního participativního rozpočtování už slouží dětem. Včera bylo slavnostně otevřeno nové hřiště v areálu Základní školy Havlíčkova v Litoměřicích.

 

Smyslem projektu, který získal v anketě nejvíc hlasů, bylo poskytnout dětem příležitost k zábavě, a také rozvoji motorických schopností, koordinaci těla a zvýšení fyzické zdatnosti. V zahradě školy proto vyrostly herní prvky-například houpačka, lanová šplhací věž, pískoviště a další. Škola akci financovala zčásti z prostředků participativního rozpočtu, zčásti z vlastních peněz. „Jsme moc rádi, že se nápad podařilo zrealizovat, hřiště nyní může sloužit jak žákům, tak i veřejnosti,“ uvedla Blanka Ježková, ředitelka ZŠ Havlíčkova.

V letošním participativním rozpočtování se utkaly čtyři projekty. Kromě toho vítězného se o přízeň hlasujících ucházel nápad s názvem „Naučná stezka na Mostné hoře“, který měl za cíl rozvíjet vztah dětí k přírodě, a dále „Discgolfové hřiště“, jež mělo za cíl podpořit nové moderní sportovní aktivity ve městě. Čtvrtým letošním přihlášeným projektem pak bylo „Lelkování v Litoměřicích“, které počítalo s vytvořením odpočinkové zóny umístěním houpacích sítí do parků.

V rámci participativního rozpočtování město uvolňuje každoročně 200 tisíc korun pro návrhy veřejnosti na zlepšení veřejného prostoru. V předchozích ročnících byla v rámci této akce vybudována lanová dráha na Mostné hoře, „Bosá stezka“ v areálu ZŠ školy U Stadionu, či Zelená oáza ve dvoře školy Lingua Universal. Nové hřiště u ZŠ Havlíčkova je čtvrtým zrealizovaným projektem. Všechny jsou určené dětem, což je dobře,“ zhodnotil Petr Hermann, předseda Nároční sítě Zdravých měst ČR, který stál u zrodu participativního rozpočtování v Litoměřicích.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU