Litoměřice získaly cenu za aktivity v oblasti energetiky

eoncenampSpeciální cenu za dlouhodobé aktivity v oblasti energetiky získalo v celorepublikové prestižní energetické a ekologické soutěži „E.ON Energy Globe Award“ město Litoměřice. Ocenění převzal v Praze z rukou zástupců společnosti E.ON místostarosta Karel Krejza společně s Jaroslavem Klusákem, energetickým manažerem a vedoucím organizační složky SMART CITY Litoměřice.

 

„Ocenění si velmi vážíme, je pro nás potvrzením toho, že Litoměřice jsou v oblasti energetiky výjimečným městem jak v rámci České republiky, tak i Evropy,“ uvedl Jaroslav Klusák.

Litoměřice se ceny dočkaly i v minulém roce, kdy získaly stříbrnou pozici v kategorii obec s projektem „Litoměřice, město s energií“. Porota v podobě hlasující veřejnosti ocenila rozsah inovačních aktivit, kterými se Litoměřice mění v energeticky nezávislé a nízkoemisní město.

Soutěž E.ON Energy Globe je nejvýznamnější české ocenění v oblasti ekologie. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON. Oceňuje projekty a inovativní nápady v oblasti životního prostředí a úspor energií. Za dobu své existence přilákala tisíce projektů.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU