Vánoční trhy zpestří nový dřevěný betlém

stromekmpNa dřevěný betlém s více než metr vysokými vyřezávanými postavami se mohou těšit návštěvníci letošních Vánočních trhů. Zastupitelé totiž kromě 150tisícového příspěvku na organizaci kulturního programu rozhodli i o vyčlenění stejně vysoké částky na pořízení dřevěného betlému. Vzhled dosud využívaného (na snímku) se totiž nelíbil řadě obyvatel města.

 

„Zvažujeme i další novinky, jako například fotokoutek s andělem nebo Ježíškova poštu. Do budoucna bychom si přáli i reprezentativní vstupní bránu a efektnější nasvícení,“ informovala ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá, která zastupitelům odprezentovala vizi, jak by trhy měly do budoucna vypadat. „S ohledem na vysokou finanční náročnost však bude realizována postupnými kroky,“ upřesnil místostarosta Lukas Wünsch.

Náklady na organizaci vánočních trhů, které se letos uskuteční od 13. do 22. prosince, každoročně dosahují 500 až 600 tisíc korun. Příspěvek města činí 150 tisíc korun, zbývající částku hradí společnost Zahrada Čech z vlastního rozpočtu.

NAHORU