Oslavy pokračují, čtvrtý den školáci představili další tři století

oslavyden3mpVe znamení šestnáctého, sedmnáctého a osmnáctého století se dnes nesla nezapomenutelná představení žáků litoměřických škol na Mírovém náměstí. Školy ZŠ Boženy Němcové, U stadionu a Gymnázium J. Jungmanna se postupně během odpoledne vystřídaly na podiu v rámci programu probíhajících oslav 800 let města Litoměřice, nechyběla vystoupení taneční školy DMC Revolution a ve večerních hodinách pak k poslechu i tanci zahrály kapely Camna a Od plotny skok.

 

Vystoupení dětí se setkala s obrovským ohlasem a přihlížely jim stovky diváků. Ztvárnění 16. století se perfektně ujaly desítky dětí ze ZŠ Boženy Němcové, které si již při přípravách oslav vylosovaly téma „Renesance, působení italských architektů a stavba domu u Kalicha“. Století sedmnáctého se úžasnými výkony chopili žáci ZŠ U Stadionu a předvedli scénku na téma „Založení litoměřického biskupství“. Obrovské talenty pak v sobě odkryli žáci gymnázia při vystoupení na téma „18. století – založení litoměřického pivovaru“.

Zítřejší den se můžeme těšit na ztvárnění 19. a 20. století v podání škol ZŠ Havlíčkova a ZŠ Na Valech, dále na taneční vystoupení skupiny K.R.A Litoměřice (tanec s dětmi v šátku), či vystoupení sborů Páni kluci a Páni z Kalicha. Večer bude opět patřit muzice, zahrají kapely Pepek a Námořník a Nestel Postel.

NAHORU