Rozmarýn zve na den otevřených dveří

logoddmmpLego technic, otevřená dílna, alternativ, robotika pro nejmenší. To jsou příklady nových zájmových kroužků, které v letošním školním roce chystá Dům dětí a mládeže Rozmarýn v Litoměřicích. „Zatím připravujeme 89 kroužků různých oborů. V loňském roce jsme kroužků otevřeli a naplnili 93. Očekáváme, že letos se počet zvýší,“ zmínila ředitelka DDM Zuzana Bendová fakt, že zájem každoročně roste.

Největší oblibě se těší především sportovní, taneční, pohybové, technické kroužky a výtvarné obory. „Avšak kapacita je omezená a z důvodu nedostatku pedagogů se nám ji nepodařilo u některých zájmových útvarů navýšit,“ dodává Zuzana Bendová, s tím že se bohužel nedaří sehnat další vedoucí na gymnastiku patřící mezi aktivity, které bývají vždy beznadějně plné, a break dance.

Podrobnosti o kroužcích a dalších aktivitách DDM se zájemci dozvědí na dni otevřených dveří, který se uskuteční v úterý 3. září od 13 do 17 hodin v prostorách dětského dopravního hřiště (DDH) v Jiráskových sadech. Účastníci si budou moci vyzkoušet aktivity vybraných kroužků, získat informace od jejich vedoucích, zasportovat si a zasoutěžit. Ve stejný den (odpoledne) představí své nabízené obory také Technický klub mládeže (TKM), ovšem nikoli na DDH, nýbrž ve svém sídle v soukromé základní škole Lingua Universal v Sovově ulici.

Rodiče mohou své děti přihlásit po dnu otevřených dveří, tedy od 4. září, v DDM Rozmarýn nebo v odloučeném pracovišti TKM. V týdnu od 16. do 20. září se budou konat informativní schůzky. Pravidelnou činnost DDM zahájí od 23. září v termínech postupně zveřejňovaných u jednotlivých kroužků. Celou nabídku kroužků rodiče naleznou na webových stránkách DDM Rozmarýn.

den ot.dveri

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU