Přes tři tisíce milovníků zlatého moku navštívilo Pivní slavnosti

Bavící se návštěvníci Pivních slavnostíSobota byla v Litoměřicích ve znamení zlatého moku. Jubilejní desátý ročník Pivních slavností si nenechalo ujít přes tři tisíce návštěvníků.  Své produkty představilo 26 pivovarů z celé České republiky.

Hosté se mohli účastnit soutěží, jako byly například zábavné vědomostní kvízy. Stali se také porotou, když hodnotili nejlepší pivo či stánek, u kterého se nejlépe pije. Pivovar Mlýn ze Střížovic byl nejvíce oblíben. Vyhrál v soutěži o stánek, u kterého se nejlépe pije a jejich Mlýn – Ležák se zase stal nejlepším pivem slavností. „Ačkoli počasí nepřálo, návštěvníky kapky deště neodradily a na akci panovala skvělá nálada. Jsme rádi, že se slavnosti stále těší velkému zájmu,“ zhodnotila Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení, jež akci organizují.

Pivo bylo opět čepováno do vratných kelímků či do nových půllitrů a třetinek s uchy s novou grafikou. „Omezení jednorázových kelímků je super nápad. Půllitry jsme si s přáteli ze Šumavy koupili na památku,“ pochválila návštěvnice Iva Přibíková.

V příštím roce po mnoha letech znovu ožije litoměřický pivovar, v němž firma Hutár Agro s.r.o připravuje výrobu tří druhů piv.

NAHORU