Děti si užívají ojedinělý tábor

Účastnice táboru OSPODTýden plný zážitků, zábavy a informací z oblasti prevence. Tak by se dal charakterizovat unikátní projekt pro děti procházející evidencí oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD), které po loňském úspěchu opět zrealizovalo město Litoměřice. Připravilo prázdninový pobyt pro dvacet školáků, jejichž rodiče si letní tábor nemohli finančně dovolit.

Celkem 20 dětí ve věku od 7 do 14 let tráví tento týden v turistické a chatové osadě Zdravotník v Horním Vysokém u Úštěka. „Tým pracovníků Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích jim připravuje zábavný program nesoucí se v mottu „Bezpečné léto 2019“,“ uvedla vedoucí odboru Renáta Jurková. Během týdne se děti již například seznamily se základy sebeobrany, navštívily ZOO centrum Srdov, dále se dozvědí užitečné informace o kyberprostoru nebo je čeká ukázka práce psovodů z vězeňské služby. Na programu nechybí ani letní kino, dětské diskotéky či sportovní aktivity. „Moc se mi na táboře líbí. Nejvíc mě baví soutěžení a malování,“ sdělila účastnice Kristýnka Stehlíková.

O tábor, který je podpořen částkou 120 tisíc korun z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra, byl ze strany rodičů velký zájem. Na podzim na něj bude navazovat víkendový pobyt. Litoměřická radnice se pokusí získat finanční prostředky na projekt i v příštím roce a navýšit kapacitu.

NAHORU