Nemocnice buduje novou koupelnu pro nejmenší pacienty

Návrh nové koupelnyNovinky čekají na děti, které budou hospitalizovány v litoměřické nemocnici. Ta totiž právě v těchto dnech využívá pravidelného prázdninového uzavření části oddělení a na 4. nadzemním podlaží na stanici velkých dětí buduje zcela novou společnou koupelnu s vanou, sprchovými boxy a několika umyvadly.

Práce započaly začátkem července vybouráním stávajícího vybavení a vybudováním nových rozvodů elektřiny, vody a odpadů. Následovalo vyzdění nových sprchovacích boxů, realizace obkladů a dlažby. Na ty na přelomu července a srpna naváže osazení vany, několika umyvadel a vybavení zařizovacími předměty.

Náklady na vybudování nové koupelny na dětském oddělení přesáhnou částku půl miliónu korun, které nemocnice vynaloží z vlastních zdrojů.

Stejně jako v případě společných WC, která na stanici velkých dětí byla modernizována v roce 2015, přizvala nemocnice i k realizaci koupelen ke spolupráci architektku Naďu Richterovou. Obojí je sladěno do jednotného designu, kterému dominují veselé barvy. 

 Text a foto: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality, Nemocnice Litoměřice, a.s.

NAHORU