Zodpovědní cyklisté dostávali odměny

Strážník MP seznamuje cyklisty s povinnou cyklistickou výbavouVzorní cyklisté byli opět odměněni. Děti, dospělí i celé rodiny jedoucí na kole po cyklostezce podél Labe obdrželi dnes dárky od preventistů z městské policie a Policie ČR a od zástupců Zdravého města Litoměřice za správnou cyklistickou výbavu. I letos během letních měsíců probíhá v Litoměřicích kampaň „Bez přilby už nevyjedu“.

 „Cílem je snížení nehodovosti cyklistů a následků jejich dopravních nehod zapříčiněných nesprávným použitím bezpečnostních prvků. Upozorňujeme také cyklisty na nebezpečí vážných úrazů hlavy při pádu z jízdního kola,“ poukázala na význam akce Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice a místní Agendy 21, jež akci pořádá ve spolupráci s městskou policií a Policií ČR v rámci kampaně „Národní dny bez úrazu“. Partnerem akce je opět firma Cyklo & Hobby s.r.o.

„Přestože tu povinnost nemám, helmu nosím proto, abych šla příkladem dětem,“ sdělila Miroslava Czetmayer Ehrlichová, která byla stejně jako ostatní zodpovědní cyklisté odměněna drobnými cyklopotřebami jako například svítilnami, reflexními prvky, lahvemi, zvonky a dalšími.  Cyklisté obdrželi i informace týkající se povinné cyklistické výbavy.

 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU