Městských a lidových slavností ve Fuldě se zúčastnily i Litoměřice

fuldampSpolupráce mezi městy Litoměřice a německou Fuldou nadále pokračuje. Tento víkend se například zúčastnil starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč Městských a lidových slavností ve Fuldě.

 

Letos se oslavy nesly ve znamení oslav 1 275 let od založení kláštera v roce 744. Litoměřice se zde prezentovaly vlastním stanem, záštitu nad jejich prezentací převzal spolek Freundeskreis Leitmeritz. O propagační materiály i předměty k 800. výročí města Litoměřic byl nebývalý zájem. Při vzájemných setkáních s představiteli města Fuldy byla oceněna aktivita při rozvoji partnerských vztahů.

V těchto dnech se ve Fuldě také koná setkání studentů z partnerských měst. Litoměřice reprezentuje skupina deseti studentů Gymnázia Josefa Jungmanna s učitelkou Ritou Vlčkovou.

Spolupráce mezi oběma městy probíhá i na sportovní bázi. Příkladem je nedávný fotbalový turnaj ve Fuldě, kterého se zúčastnila litoměřická „stará garda“. Na hřišti se sešly výběry nejen z Litoměřic a Fuldy, ale také z měst Dankowice (Polsko), Dokkum (Holandsko) a Credition (Velká Británie). Naši reprezentanti se neztratili, po výhrách nad týmy Dankowice 3:2 a Fuldy 1:0 získali pohár pro vítěze.

 

Fotografie z víkendových oslav:

 

Fotografie z fotbalového turnaje (Foto Vladimír Gončarov)

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU