Ani vedro nezkazilo na Dómském náměstí koncert pro hospic

uhl mpAni vrcholící tropické teploty blížící se čtyřicítce nepřekazily 8. ročník benefičního koncertu Nadačního fondu Kalich pro Hospic sv. Štěpána. Kdo našel odvahu a vyrazil včera večer ke katedrále na Dómském náměstí v Litoměřicích, nelitoval. Jaroslav Uhlíř, jehož písničky již zlidověly, dokázal vytvořit nezaměnitelnou atmosféru. Publikum si řadu songů odzpívalo s ním a mnozí dokonce tančili.

 

Benefiční akci pořádal i tentokráte Nadační fond Kalich za podpory města Litoměřice a Městských kulturních zařízení. Publikum i Jaroslava Uhlíře s kapelou v úvodu přivítala Martina Vondrová, která zastoupila a omluvila předsedu správní rady Kalichu Alexandra Vondru, který si jako nově zvolený europoslanec plnil své povinnosti v Bruselu.

Publikum pozdravil i biskup Jan Baxant společně s proboštem Jiřím Hladíkem, s jejichž svolením se koncert uskutečnil pod širým nebem, v kouzelném prostředí Dómského náměstí.

Starosta Ladislav Chlupáč ocenil kromě kulturního zážitku zprostředkovaného Jaroslavem Uhlířem s kapelou i profesionální a obětavý přístup všech zaměstnanců a dobrovolníků hospice. Na podium pozval tři z nich. Staniční sestře Alexandře Moštkové poděkoval za její přístup k pacientům, který je vždy velmi profesionální a zároveň mimořádně laskavý. Také za to, jak podporuje svůj tým, dbá o jeho rozvoj, vzdělávání i vzájemné vztahy. Zdravotní sestru Pavlu Salačovou zase ocenil za její ochotu zapojit se do péče o prvního dětského pacienta v domácím prostředí, což zvládla mimořádně profesionálně, přestože není kmenovou sestrou domácího hospice. Služby v dětské péči držela díky své ochotě. Nad rámec svých povinností se o klienty hospice stará i asistentka terénní odlehčovací služby Jitka Perglerová. Jejím pracovním nástrojem se například stala kytara poté, co hospic přijal za klienta bývalého trempa. Paní Jitka mu prostě chtěla udělat radost. A zjistila, že písničky dělají radost celé řadě dalších klientů.

Koncert vyvrcholil slavnostním předáním šeku ředitelce hospice Monice Markové členy správní rady NF Kalich Pavlem Kejřem, Josefem Bížou a Tomášem Hlaváčkem. Výtěžek ze vstupného tentokráte činil 51 tisíc korun.

 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU