Přednáška měla za úkol odradit děti od kouření

kourenimpPřednášku s názvem „Kouření není dospělé rozhodnutí, ale dětská nemoc“, která měla za cíl odradit děti od kouření, si včera vyslechli žáci pěti litoměřických škol v Divadle Karla Hynka Máchy. Zábavnou formou jim přednášel primář interního oddělení nemocnice v Litoměřicích MUDr. Karel Kubát a dále prof. MUDr. Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN a Alena Kuldová ze Společnosti reprodukčního zdraví a sexuální výchovy v ČR.

 

„Dnes jsem v ordinaci oznamoval dvěma pacientům, že mají rakovinu plic. Rád bych aby se Vás toto nikdy netýkalo,“ zrazoval děti od kouření primář Kubát, který zároveň přítomné děti pobavil svou scénkou o kouření v letadle. Poté se slova chopila Alena Kuldová. Podle ní je správné, aby zdravé město mělo i správnou zdravotní prevenci pro mládež. „Je naším úkolem vysvětlit dětem, aby nezačaly kouřit, nebo aby přestaly. Chceme aby pochopily, co kouření přináší, například rizika spojená s otěhotněním. A také to, že i elektronické cigarety škodí,“ vysvětlila důvod akce Alena Kuldová. Hlavní slovo poté dostala specialistka v oboru Eva Králíková, která spolupracuje i se Světovou zdravotnickou organizací.

Přednáška byla určena dětem od 14 do 18 let, zúčastnili se jí žáci litoměřického gymnázia, Střední školy a mateřské školy, Soukromého odborného učiliště Industria a Masarykovy ZŠ.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU