Střelecký ostrov bude i letos hostit Den záchranářů Ústeckého kraje

den zachr.22019mpV sobotu 15. června bude opět po roce Střelecký ostrov v Litoměřicích patřit již 11. ročníku akce Den záchranářů Ústeckého kraje.

Od 10 do 17 hodin se můžete na jednom místě a na vlastní oči podívat, jak vypadá opravdový zásah všech složek krajského integrovaného záchranného systému (IZS), také se dozvědět něco o pravidlech bezpečnosti na komunikacích, jak se má správně poskytovat první pomoc, nebo si prohlédnout vozidla a techniku, se kterou záchranáři pracují každý den. Zaručeně nejlákavějším bodem programu budou ukázky připravené členy IZS, včetně té nejzajímavější – zásahu na řece za pomoci vrtulníku.

Pořadateli akce jsou Ústecký kraj ve spolupráci s městem Litoměřice. Letošní ročník akce bude zahrnut do oslav 800 let od založení města Litoměřice. Generálním partnerem akce je společnost NET4GAS. Vstup na akci je zdarma. Srdečně zváni jsou jednotlivci i celé rodiny. Podrobný program je zveřejněn na webových stránkách Ústeckého kraje.

S touto akcí se pojí i dopravní omezení. Úplnou uzavírku čekejte 15. června v ulici Labská. Střelecký ostrov bude zcela uzavřen od 14. června (20 hodin) do 16. června (10 hodin).

Text: Martin Volf

NAHORU