Výbor žádající referendum k nemocnici podklady městu nedodal

nemocniceWPřípravný výbor, který shromažďuje podpisy k vypsání referenda týkajícího se budoucnosti litoměřické nemocnice, nedodal vedení města Litoměřice podklady k jeho vyhlášení. Starosta již před časem vyzval členy výboru, aby do 7. června dodali podpisové archy s potřebným počtem podpisů a otázku pro referendum. Do dnešního dne se tak nestalo.

Cílem přitom bylo projednat záležitost již na čtvrtečním zastupitelstvu (13.6.) a rozhodnout o vypsání referenda co nejdříve, tedy již v první polovině září, po skončení prázdnin a dovolených.

„Žádné archy, ani návrh otázky jsme nedostali. Pouze informaci, že přípravný výbor požaduje, aby se referendum konalo až při nejbližších volbách v roce 2020. Je zde zcela evidentní snaha o zpolitizování celého procesu, protože nemocnice by se před volbami nepochybně stala tématem politického boje. My však musíme přijmout řešení, které bude apolitické, přijaté pouze s ohledem na zajištění personální a ekonomické stability nemocnice,“ konstatoval v této souvislosti starosta Ladislav Chlupáč.

NAHORU