Vedení města se sešlo s odboráři nemocnice, postupně se setká i se zaměstnanci primariátů

nemocnice2mpVedení města se sešlo s odboráři nemocnice, postupně se setká i se zaměstnanci primariátůSe zástupci odborové organizace Nemocnice Litoměřice, a.s., vedené Martinem Bukvářem se v pondělí na radnici sešlo vedení města Litoměřice. Cílem bylo vyjasnit si další kroky a záměry související s budoucností tohoto zdravotnického zařízení.

Za velmi přínosnou označil diskusi místostarosta Karel Krejza. „Ačkoliv jsme se na některých věcech neshodli, věřím, že se alespoň částečně podařilo zástupce odborů přesvědčit o tom, že skutečně hledáme nejvhodnější cesty k tomu, abychom zajistili na další roky dopředu personální i ekonomickou stabilitu naší nemocnice,“ uvedl místostarosta. Vedení města se v následujících dnech postupně setká i se zaměstnanci jednotlivých primariátů nemocnice. První setkání se v nemocnici uskuteční již zítra.

Až do 7. června mají čas zástupci petičního výboru předložit vedení města petiční archy a otázku pro požadované referendum.

„Rada města žádá přípravný výbor místního referenda k nemocnici v Litoměřicích, aby předložil otázku místního referenda a případně petiční archy, a to nejpozději do 7. června, aby mohlo zastupitelstvo 13. června na svém jednání v souladu s § 8 odst. 1 písm. b) zákona o místním referendu konání referenda vyhlásit v termínu v první polovině září 2019,“ stojí v pondělním usnesení rady města. Revokováno tímto bylo předchozí usnesení rady, kde došlo k písařské chybě, na níž upozornil radní Petr Hošek. V usnesení č. 321/12/2019 písm. f) je totiž chybně uvedeno ustanovení zákona o místním referendu jako § 8 odst. 1 písm. a) když správně má být § 8 odst. 1 písm. b).

Několik dní před plánovaným referendem se uskuteční i diskuse s veřejností na téma budoucnosti nemocnice, a to v Kulturním a konferenčním centru, které disponuje v Litoměřicích nejvyšší kapacitou sálu. „Je třeba před referendem poskytnout lidem aktuální informace důležité pro to, aby se mohli dle svého uvážení rozhodnout,“ dodal starosta Ladislav Chlupáč.

 

NAHORU