Rulandské bílé je šampionem Litoměřického hroznu 2019

hrozensoutezmpRulandské bílé ročník 2018 – pozdní sběr – z České zemědělské univerzity v Praze, vinařství Mělník, je šampionem Litoměřického hroznu 2019. Rozhodli o tom porotci, kteří dnes v Hradu Litoměřice hodnotili 105 do soutěže přihlášených vzorků vín, pocházejících z 21 vinařství. Velký úspěch zaznamenal i Školní statek Mělník, který si z Litoměřic odváží hned tři medaile. Celkem hodnotitelé udělili 6 zlatých a 25 stříbrných medailí. Převládala vína bílá.

 

Vítěze v hradu zastupoval ŠtěpánWeitosch, kterého titul šampiona velmi potěšil. „Mám ohromnou radost, k Litoměřicím mám blízký vztah a rád se sem vracím. Je to pro mne velká pocta,“ vyjádřil své pocity zástupce univerzity. Vítězné víno se podle něj dělalo samo. „Už od začátku bylo patrné, že bude i bez zásahu krásné,“ uvedl vinař.

Ceny pro šampiona a zlaté a stříbrné medaile budou vítězům předány v hradu 1. června, kdy se uskuteční již 8. ročník Litoměřického hroznu, tedy soutěžní, prezentační a prodejní výstavy vín. Akce začíná v 13 hodin a připraven je kulturní program, včetně vystoupení skupiny Veselý lidi BAND. Klavírista a dirigent Teplické filharmonie Jiří Knotte představí klasické skladby, jazz i filmové melodie. Vstupné je 100 korun. Více informací naleznete na www.litomerickyhrozen.cz

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU