Voda z vrtů zaplní bazény a poskytne závlahu zeleni

vrtympHloubení celkem šesti vrtů probíhalo v uplynulých dnech v Litoměřicích. Pět z nich se nachází na koupališti, šestý pak v ulici Mezibraní.

 

Vrty na koupališti o průměru 20 centimetrů dosahují hloubky 25 metrů. Voda z nich již brzy zaplní bazény a zároveň poslouží jako závlaha pro trávník. Dvojnásobně hluboký, tedy padesátimetrový vrt, se od včerejška nachází v ulici Mezibraní, kde poskytne dostatek vody nové zeleni. V konečné fázi, po dokončení všech prací, budou vrty pod poklopem, zarovnané se zemí.

Otevření koupaliště je letos plánováno na 8. května, s ohledem na aktuální počasí. V průběhu května budou v provozu pouze dva bazény s přihřívanou vodou a sportoviště. Jednotkové vstupné zůstane stejné jako v minulém roce. Mění se pouze cena permanentek, a to u dospělých na 1200 korun za rok a u dětí, studujících a důchodců na 600 korun za rok. Kompletní ceník najdete v odkaze (https://mszltm.cz/koupaliste/). Novinkou je upravený bazén vedle brouzdaliště, kde došlo k odstranění velké klouzačky, rozdělení bazénu na dvě poloviny a instalaci menší dvojité klouzačky v dětské části.

NAHORU