Město znovu podpoří vzdělávání seniorů na základní umělecké škole

akadiiimpAkademie umění III. věku Základní umělecké školy Litoměřice bude dělat seniorům radost i nadále. Zastupitelé včera schválili poskytnutí individuální dotace ve výši 150 tisíc, která bude využita na další podporu uměleckého vzdělávání seniorů na ZUŠ. Dotaci financuje ze svého rozpočtu Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.

Studenti programu se rádi a pravidelně zapojují do akcí a koncertů pořádaných ZUŠ. Tři desítky seniorů mají možnost navštěvovat obory jako hru na klavír, varhany, housle, violu, violoncello, flétnu, klarinet, bicí, kytaru, akordeon či zpěv a literárně-dramatický obor. Výuka probíhá od 1. října v dopoledních hodinách. „Studium mě velmi baví. Na každou hodinu se těším. Probudilo ve mně radost do života,“ podělila se o své pocity studentka Emílie Tůmová, která se pod vedením ředitelky ZUŠ Dominiky Valeškové učí zpěvu.

Letní semestr prvního ročníku končí studentům v druhé polovině června. Dne 14. června od 19 hodin společně vystoupí na sále ZUŠ. Další semestr začíná v říjnu. V červnu bude zveřejněno, kolik nových studentů lze přijmout.

„Učitelé k výuce seniorů přistupují s pokorou a během výuky vznikají nové krásné vztahy. Akademie umění III. věku předčila v lidském rozměru má očekávání,“ zhodnotila s úsměvem oblíbený program ředitelka ZUŠ Dominika Valešková.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU