Vysušený trávník je minulostí, koupaliště bude mít závlahový systém

koupalistempLitoměřické koupaliště bude mít nový závlahový systém. Nedojde tak ke stejné situaci jako v loňském roce, kdy díky extrémně suchému létu nebylo po zeleném trávníku ani památky.

 

Méně viditelná, nicméně nejvýznamnější investice se týká vyhloubení pěti nových vrtů, které zásobují bazény vodou. Vrty o průměru 20 centimetrů dosáhnou hloubky 25 metrů a ukryty budou bezpečně v uzavřené části koupaliště, kde se nachází i čistička bazénové vody. „Cena jednoho vrtu je 174 800 korun bez DPH, město částku uhradí z vlastních prostředků,“ informoval vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích Pavel Gryndler. V rámci těchto prací zároveň město provede další 50metrový vrt v ulici Mezibraní. Zajistí závlahu nové zeleně, jejíž výsadbu město chystá. Radnici přijde na více než 200 tisíc korun.

Poslední změnou bude zakoupení tepelného čerpadla, které vytopí provozní budovy a sauny. Výrazně tak dojde ke snížení nákladů na elektřinu.

Otevření koupaliště je letos plánováno na 8. května s tím, že v průběhu května budou v provozu pouze dva bazény s přihřívanou vodou a sportoviště. Jednotkové vstupné zůstane stejné jako v minulém roce. Mění se pouze cena permanentek, a to u dospělých na 1200 korun za rok a u dětí, studujících a důchodců na 600 korun za rok. Kompletní ceník najdete ZDE.

NAHORU