Město nabízí místním lidem zdarma pronájem stánků na slavnosti

mestompMěstské slavnosti (14. – 21. 9), jimiž vyvrcholí oslavy 800 let města Litoměřice, mají patřit hlavně Litoměřickým. S ohledem na spolupráci s místními podnikateli nabízí radnice zdarma pronájem dřevěných stánků v centru Mírového náměstí nejen jim, ale i dalším subjektům, jež projeví zájem prodávat zde zboží. Preferovány budou kvalitní lokální produkty, výrobky, občerstvení apod.

„Podmínkou je, že se zaváží k prodeji nejen o víkendech, ale i ve všední dny (od 14 do minimálně 19 hodin), kdy mají až do 22. hodiny vystupovat základní a mateřské školy, místní divadelníci, hudebníci a další,“ informovala ředitelka Městských kulturních zařízení Věra Kmoníčková. Organizátoři tak chtějí finančně ulevit místním prodejcům a vyzvat je tímto způsobem k zapojení do společných oslav. Zároveň však požadují, aby stánky byly maximálně využity.

Zájem o bezplatný pronájem stánku na Mírovém náměstí je třeba do 31. dubna hlásit prostřednictvím mailu na: reditel@mkz-ltm.cz

MĚSTSKÉ SLAVNOSTI

(14. – 21. 9.)

• Sobota.: ZUŠ Day, videomapping, ohnivá show

• Neděle: defilé, předání poselstvím příštím generacím, pokus o zápis do České knihy rekordů o nejpočetnější přípitek, road show firmy Horejsek s kulturním programem, koncert Vladimíra Hrona, prezentace partnerských měst

• Pondělí – středa, vždy 15 – 22 hodin: vystoupení škol a školek v duchu motta „Osm století příběhů“, divadelní představení, koncerty místních kapel apod.

• Čtvrtek: Velký letní koncert litoměřického festivalového sboru s Teplickou filharmonií

• Pátek – sobota: vinobraní

 

NAHORU